12Eki 2017

0

5115

1

Prestashop ile alışveriş sitesi kurmak

Prestashop’ın tüm detaylarını sizlere aktarmaya çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlere PrestaShop sistemini detaylıca anlatmıştık. Şimdi ise Prestashop sistemiyle alışveriş sitesi kurmak konusuna değineceğiz. Hemen isterseniz konu hakkında detaylara geçelim.

Alışveriş sitesi kurmak

Prestashop’ta profesyonel bir alışveriş sitesi kurmak için yapmanız gereken şeyler öncelikle tabii ki kendi alanınızda bir hosting ve domain almak olacaktır. Alacağınız domain satış yapacağınız iş ile ilgili anahtar kelimeyi de içeriyorsa ne ala. Size ekstra bir destek olacaktır. Eğer hosting ve domain satın almak ile ilgili planlar yapıyorsanız bir hosting satın alma sitesine göz atabilirsiniz.

Hosting ve domain satın aldınız şimdi bir sonraki adıma geçiyoruz. O adım ise Prestashop sistemini indirmek. Bu konuda ise şu andaki en güncel Prestashop sürümü 1.7’yi indirmeyi ihmal etmeyin.

İndirdikten sonra aynı WordPress sistemini kurar gibi, hosting alanınıza bir FTP programı da kullanarak (Filezilla gibi) Prestashop dosyalarını atıyorsunuz.

Bunları yaptıktan sonra ise yapmanız gereken şey bir Prestashop için tema bulmak. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra ise deponuzdaki ürünleri yavaş yavaş sisteme yüklemeye başlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğimizi de belirtelim.

Son kez Prestashop ile alışveriş sitesi kurmak için yapılacak adımları sıralayalım;

1. Hosting ve domain alın. Ve bir veritabanı oluşturun.

2. Prestashop güncel sürüm indirin.

3. Hosting’inize Prestashop’u yükleyin, veritabanı bağlantısını kurun.

4. Prestashop içine temanızı yükleyin ve düzenlemeleri yapın.

Yorumlar (1)

Etrader, 19:47, Ara. 07/2017

Merhaba sayın Prestashop ben Prestashop altyapısını kullanarak uluslararası bir alışveriş sitesi kurmak ve küçük mağazamda bulunan atölyemde ürettiğim ürünleri dünyaya pazarlamak istiyorum ( Kargo sorun değil artık dünyanın her yerine tüm kargo şirketleri ile anlaşma yapılarak gönderim yapılabiliyor ) ancak örneğin müşteri siteme meksikadan girdi , ürünlerimden bir veya bir kaçını beğendi sepetine ekleyebilecekmi ? ekledikten sonra ödeme yapabilecekmi ? ödeme yaptığında para hesabıma anında aktarılabilecekmi ? veya müşteri güvenmedi parasını daha güvenli bir şekilde ürün tesliminde hesabıma aktarabilecek dünyaca kabul gören güven verebileceğim bir sistem varmı ?
Müşteri bir şekilde ürünü teslim aldı ama beğenmedi Aliexpress tarzı bir DİSPUT açabilecekmi ? beğenmedim iade ediyorum diyebilecekmi ? Benim için sitede en can alıcı kısımlar bunlar yoksa bir ürün katalogu oluşturup sitede sergilemek çokta zor mühim bir şey değil Prestashop bana nasıl profesyönellikte bir site vadediyor çalışır aksaksız bir site kurmamı vadediyor ve bunu gerçekleştirebiliyormu ? Bu soruların cevabını sizlerden bekliyor iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum saygılarımla

Cevapla