Loading
12Eki 2017

0

15

0

Prestashop ile alışveriş sitesi kurmak

Prestashop’ın tüm detaylarını sizlere aktarmaya çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlere PrestaShop sistemini detaylıca anlatmıştık. Şimdi ise Prestashop sistemiyle alışveriş sitesi kurmak konusuna değineceğiz. Hemen isterseniz konu hakkında detaylara geçelim.

Alışveriş sitesi kurmak

Prestashop’ta profesyonel bir alışveriş sitesi kurmak için yapmanız gereken şeyler öncelikle tabii ki kendi alanınızda bir hosting ve domain almak olacaktır. Alacağınız domain satış yapacağınız iş ile ilgili anahtar kelimeyi de içeriyorsa ne ala. Size ekstra bir destek olacaktır. Eğer hosting ve domain satın almak ile ilgili planlar yapıyorsanız bir hosting satın alma sitesine göz atabilirsiniz.

Hosting ve domain satın aldınız şimdi bir sonraki adıma geçiyoruz. O adım ise Prestashop sistemini indirmek. Bu konuda ise şu andaki en güncel Prestashop sürümü 1.7’yi indirmeyi ihmal etmeyin.

İndirdikten sonra aynı WordPress sistemini kurar gibi, hosting alanınıza bir FTP programı da kullanarak (Filezilla gibi) Prestashop dosyalarını atıyorsunuz.

Bunları yaptıktan sonra ise yapmanız gereken şey bir Prestashop için tema bulmak. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra ise deponuzdaki ürünleri yavaş yavaş sisteme yüklemeye başlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğimizi de belirtelim.

Son kez Prestashop ile alışveriş sitesi kurmak için yapılacak adımları sıralayalım;

1. Hosting ve domain alın. Ve bir veritabanı oluşturun.

2. Prestashop güncel sürüm indirin.

3. Hosting’inize Prestashop’u yükleyin, veritabanı bağlantısını kurun.

4. Prestashop içine temanızı yükleyin ve düzenlemeleri yapın.

Yorumlar (0)

WordPress and WHMCS integration by i-Plugins