03Ara 2017

0

5068

0

Prestashop nedir? Prestashop özellikleri neler?

Prestashop, Paris, Fransa’daki öğrenciler tarafından 2005 yılında geliştirilen e-ticaret için ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Şu anda Prestashop’un 250.000’den fazla kullanıcısı bulunmakta. Ücretsiz e-ticaret için kullanıma hazır, açık kaynaklı bir organizasyon sağlıyor. Kullanıcılar sadece Prestashop.com’u ziyaret edip Prestashop’u buluta yükleyip yüklemeyeceğini ya da sunucusuna indirmeye karar veriyorlar. Buluta yüklenip yüklenmeyeceğinize veya indirmeye karar vermeniz ise sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Temel olarak buluta yüklemek ve indirmek aynı işe yarıyor, ancak yalnızca herhangi birinde kullanılabilen birkaç işlev var. Web sitesini sizin için ev sahipliği yapmasını istiyorsanız Prestashop’u bulutunuza yükleyin. Aksi takdirde, indirirseniz kendi ana bilgisayarınız aracılığıyla işlemleri yapmalısınız. Öte yandan, kaynak koduna ve veritabanına erişmek istiyorsanız, Prestashop indirin.

Diğer CMS’lere (İçerik yönetim sistemleri) benzer şekilde, bir Prestashop tarafından işlenmiş web sitesinin ön yüzü kapak sayfasında logoyu, konukseverliği, ürün kategorilerini veya reklamı vb. içerir. Müşterileriniz için satın alma işlemini veya ziyaret geçmiş yönetimini destekleyen bir oturum açma fonksiyonu ekleyebilirsiniz. Ayrıca, web sitelerinin ön uçları mobil ve tablet dostu. Müşteriler her an ve her yerde bir satın alma işlemi yapabilirler.

Arka planda araç çubuğunda birçok araç bulunmaktadır. Aşağıdakiler bazı örneklerdir:
Hesap özeti istatistikleri. Müşterinin kimliği, satın alınan ürünlerin türü ve miktarı ve alışveriş yönü gibi satın alma ve işlem ayrıntılarına hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
Sipariş ve fatura işleyicileri. Arka planda, sipariş ve faturayı daha iyi bir envanter kontrolüne sahip olabilmeniz için yönetebilirsiniz.
Müşteriler veritabanı. Prestashop, müşterilerin bilgilerini depolar. Örneğin, belirli bir müşterinin ne tür bir ürünü aradığını veya satın aldığını veya gönderim adresini inceleyebilirsiniz.
Yerelleştirme. Hepimiz, satışları artırmak ve iş dünyasının yaygınlaştırılmasını desteklemek için işimizi küreselleştirmek istiyoruz. Burada işlemin daha net ve basit hale getiren müşterilerinin para birimini değiştirebilirsiniz.

Ön uçla aynı, arka uç da taşınabilir ve tablet erişilebilir durumda. Web sitenizi yüksek yer ve zaman esnekliği ile yönetebilirsiniz. Prestashop web sitenize wordpress eklentilerine benzer prestashop modülleri yükleyerek yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Platform modülleri, web sitenize daha fazla işlev katar. Örneğin, bir şablon veya bir alışveriş sepeti yöneticisi. Prestashop modüllerinden bazıları ücretsiz. Yüklemek istediğiniz modülleri aldıktan veya satın aldıktan sonra, yeni modülü arka uç sayfasında ekleyin. Zip dosyasını seçin, yükleyin ve ardından bitti! Web siteniz için ne kadar çok işlev varsa, müşterilerinize daha uygun olur.

Yorumlar (0)