7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ürünleri Başa Bir Siteden Çekme ?

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ürünleri Başa Bir Siteden Çekme ?

Ürünleri Başa Bir Siteden Çekme ?
    mesela hizli al web den al gibi buyuk sıtelerden urun cekebılırmıyım ustune kar koyup

Senior Member
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Cvp:Ürünleri Başa Bir Siteden Çekme ?

ewt yapabilirsin ama bu hem zaman kaybı hemde senin siten için hiçte ii olmaz çünkü bi ürünü alacaksın parasınıda aldın eee

sonra ya o ürün stokta kalmamışssa

hem fatura yollayacaklar faturada 10 tl sen ona 15 tl demişsin

sonra garanti için nediyeceksin
    ....

eniisi boş ver

başkasının ş...yle gerdeye girilmez

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

olsun çekmeyi öğretirmisiniz haklısın ama su warkı sıtede her turlu seyın satın alınmasını ıstıyorum? ara fırmada olsam bana yarar onemlı olan urunu sattıgımın anlasılması kazancı +5 olarak nasıl yapacaz yardımcı olduugn ıcıdne sımdıden tsk ederım

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

İşine yararmı bilmem ama şöyle bir makale vardı bende bir gözat derim üstünde biraz daha çalışırsan iyi bir sonuç elde edersin.

PHP ile Bot Yapımı ve Sitelerden Veri Çekmek

İlk önce "nedir bu bot?" diye başlayalım.
    Bot, bilgisayarların bazı işlemleri otomatik yapmasıdır. Counter'a bot eklersiniz, ileri gitme ateş etme gibi işlemleri yaptırırsınız. Bizim botumuz ise web sitelerine girip verileri alacak bizim veritabanımıza eklecek...
    İlk önce şunu belirteyim ki, bu botu yaparken aklınızı iyi çalıştırmanız gerek çünkü her siteye farklı bir algoritma geliştirmeniz gerekebilir. Daha çok fonksiyon kullanarak yapmak işinize gelecektir. Birde fonksiyonlara açıklamalarını yazınki unutmayasınız.
    Başlamadan önce sitenin başlığının,yazı yazan yer gibi yerleri dikkatlice inceleyin, onlarda sayfanın başka yerinde olmayan bir özellik bulmalısınız: Örneğin,
    İlk başta siteden bütün linkleri almamız gerek bunun için şu fonksiyonu kullanabilirinsiniz (Amerika'yı bir daha keşfetmeye gerek yok) :

<?php
    function link_al($urll) {
    $url = file_get_contents($urll);
    preg_match_all("/href=\"(.*?)\"/i",$url,$gelen);
    for ($i=0; $i<count($gelen[1]); $i++)
    {
    echo $gelen[1][$i]."<br>";
    }
    }
    link_al("http://veriyicekmekistediğin site.net/index.php" );
    ?>

Daha sonra alınan bütün linklerdeki id(identification yani benzersiz) leri bir diziye kaydetip, aynı id'yi birden fazla almamak için dikkat etmelisiniz. Ve geldik en civciv li bölüme, linkten gerekli olan bilgiyi almakta sıra..

<?php

$con=@file_get_contents("url" );

$baslik=explode('<span id="bir özellik">', $icerik);
    $baslik=explode('</span>', $baslik[1]);

echo $baslik[0];

?>

Yukarıdaki kodda ise url adlı linkten ve arasındaki html kodunun alınması sağlanıyor. Konun temel mantığı böyle..
    Presta-Tr ile Türkiye Bir Adım Daha İleride

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

bu hıc denendemı ?

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Denemedim ama güvendiğim bir kaynakta gördüğüm için buraya bu makaleyi koydum.
    Presta-Tr ile Türkiye Bir Adım Daha İleride

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

PEKI BASKA NELER WAR BU COK KARISIK ARENADAN CEKMEYI BULDUM FAKAT ODA OLUMSUZ OLDU PARA SISTEMINI BOZDU OTOMATIK URUN CEKMEKTE ? TERCIH OLARKA BASKA NE TUR YAZILIMLAR WAR MODUL OLARAK ?

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks