8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ürün Listelemek

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ürün Listelemek

Merhaba Sevgli Dostlar,
    Bugün web te Dawanda.com tarzi bir alış veriş scripti hakkında araştıma yaparken ,PrestaShop Türk ile tanışma vesilesine eriştim.Çok güzel bir çalışma emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum. Sitede biraz araştırma yaptım, ama aradığım konuyu bulamadım veya gözümden kaçtı,konuyu yanlış yere actı isemde özür dilerim.

Arkadaşlar yeni bir alış veriş sitesi oluşturma gayreti icersindeyim inş.
    prestashop ta benim isteklerimi karşılayacak türden, ancak tek bir şey eksik yoksa ben mi bulamadım.

Ürün listeleme olayı,
    yani kişlerin kendi ürünlerini listeleyebilecekleri, ve satışa sunabilecekleri bir modul mevcut mu. Varda ben gözdenmi kacırdım bilmiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Dostca selamlarımla
    sezai

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Ürün eklemesini istediginiz kisiyi admin panel kisiler sekmesinden ekliyorsunuz ve yetkilerdende sadece ürün ekleme yetkisi veriyorsunuz. Bu yetkilendirdiginiz kisi kendi login bilgileri ileadmin panele girip login oluyor ve yetkisi dahilinde kendi ürününü ekleyebiliyor.
    Kolay gelsin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ürün Listeleme

Sevgili Kardeşim,
    ilgin ve alakan için teşekkür ediyorum.
    Admin bölümünde dediklerini uyguladım,kisinin ürün eklemesine izin verdim
    ancak ayarı bir türlü tutturamadım, daha sonra satıcı adı altında yeni bir grub oluşturdum ve bu kisiyi satıcı grubuna ekledim, yine istedğim işlemi yani ürün mü üye olarak satışa sunamadım, bir yerde eksik bir şey var ama malesef cözemedim.Ben istiyorum ki siteye kayıt olan kişiler (üyeler) hiç admin bölümüne girmeden kendi hesabı altında istediği ürünü satışa sunabilsin,(pasaj.com tarzında) böyle bir seceneğimiz yok gördüğüm kadarıyla

ilginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Dostca selamlarımla
    Alıntı McDaim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürün eklemesini istediginiz kisiyi admin panel kisiler sekmesinden ekliyorsunuz ve yetkilerdende sadece ürün ekleme yetkisi veriyorsunuz. Bu yetkilendirdiginiz kisi kendi login bilgileri ileadmin panele girip login oluyor ve yetkisi dahilinde kendi ürününü ekleyebiliyor.
    Kolay gelsin

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

istediğiniz şey üyenin ürün satmasımı kafam şu an çok dolu kusura bakmayın basitçe talebinizi tekrar yazarmısınız?
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Evet ! Sevgili Admin Kardesim,
    Üyelerin ürün satması, doğru alkılamışsınız, bunu nasıl cözebiliriz, yardımcı olursanız sevinirim.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

PrestaShop'un içinde bu özellik yok olmasıda pek doğru değil çünkü prestanın omurgası b2c ye göre dizayn edilmiştir. illaki yapılamaz değil ama prestashop'a bu entegreyi yapana kadar sıfırdan bir c2c yazılması hem daha kolay olur hemde daha stabil bir sistem elde edilir.

www.kalehosting.com.tr

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Bence bu iyi bir fikir degil. Yani üyenin ürün falan eklemesi.. Zira vatandas gelir üye olur.. Bide ürün eklerki karsiniza essegin seyinin resmi cikar.
    Cözümü: ayri bir reseller iletisim formu eklersiniz, reseller müraacatini yapar siz inceler reseller olarak statüsünü belirlersiniz ve vatandas ürün ekler. Admin paneline girmesi demek sizin panelinize giriyor anlamina gelmez. yetkilerden düzenlersiniz ve reselleri neyi görüp neyi göremeyecegini belirlersiniz. Zaten tüm sistemler bu sekilde degilmi. Her resellerin kendi yönetim paneli var. Bence farkli bir yöntem arastirmayin.
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Yok Ahmet abi konuyu ben anlattım prestashop bunun için iyi bir sistem olmaz altyapısı destek vermiyor ama piyasada bu tarz sistemler var

www.kalehosting.com.tr

Bookmarks