9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Muhasebe Programına Entegrasyon

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Arrow Muhasebe Programına Entegrasyon

Merhaba.
    Bünyesinde bulunduğum firmaya pretada yaptığım bir sistemi ETA muhasebe programına entegre etmek istiyorum. Çok aradım. Birde sorayım dedim. Acaba bununla ilgili bir modul yada buna benzer önerebileceğiniz e-ticaret b2b sistemi varmıdır?.

şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim...
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Kod bilgisi olan birinden yardim almaniz gerekmektedir. Prestashop sistemi farkli sistemlere entegre etmek biraz zordur
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Member
    Tecrübe Puanı
    15

kod yazmayı bilirim. ama prestanın nasıl çalışıyor onu anlayamadım tam olarak. yani ETA SQL ile stokları çağıra bilirmiyim. mesela.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

ETA ile prestashop'u nasıl bağlamak istiyorsunuz ürünlerimi stoklarımı siparişlerimi?

bunları yapmak istiyorsanız ETA da veritabanı yapısını biliyorsanız prestada bir PHP dosyası yapıp SQLi sürekli olarak ETA nın kurulu olduğu yere yollayabilecek bir scirpt yazabilirsiniz. bunun içinde yapmanız gereken önce linux ta cronjob ayarlarsınız günlük o PHP dosyası çalıştırılır çalıştırıldığında oPHP dosyası prestadan gerekli bilgileri belli bir formata getirerek ETA nın olduğu bilgisayara FTP sunucusu kurup PHP dosyasından o FTP sunucusuna bağlanır dosyayı yollattırırsın. Buraya kadar günlük olarak PS yi ETA nın yanına almışl olursun bundan sonrası windows programlamadır. O kısımdada işte ETA yı bilmediğim için birşey diyemiyorum ama Windows tada kronik görevler var ama önemli olan sorı ETAya SQL inject kısmı.. Bunu çözersen olur bence..

takıldığın yer olursa yaz yardımcı olurum
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba ilgimnize teşekkür ederim. Aslında demek istediğim şu. Sadece stokları değil. Yani mySQL nasıl presta kullanıyorsa MsSQL (Etanın ) de öyle kullanmasını istiyorum SRT ler elimde yani hangi tablo nereye yarar hangi tablodan bilgiyi çekersen nereye gider. Bunların hepsini Eta nın elemanlarından aldım. Stokları online olarak çekecek. Yani araya bir php dosyası değilde Online olarak stokları görecem. Tabi biraz fantastik olacak ama. Cari kısmınıda görmek istiyorum. (iç ses: çok şey istedin lan ) aslında. net ile buna benzer bir program yazmıştım ama onunla uğraşacak vaktim yok. ve Prestanın Modul ekleyerek birşeyler geliştirmesi daha basit gibi geliyor bana. Demem o ki. Şimdi birşeyler le uğraşıyorum. Yani stokarı online gördükten sonra. Stokun düşmesi o stoğun hangi cariye gittiğini görmesi kalıyor. Sepete eklediğinde kim o sepete eklemiş ve sipariş tamamlandığında ETA dan otomatik olarak stoktan düşmesi gibi. Tabi önce Stokları Prestaya çekmeyi yapmam gerekiyor. Ama nasıl ?
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Öncelikle şunu belirteyim ikisi tek veritabanından çalışamaz ikiside MySQL olması gerekli. zaten ikiside MySQL olsaydı yinede tablo isimleri kolon isimleri uzunluklar vb çok baş ağrıtıcı iş çıkardı.

mantıklı ve olacak olan 5 - 10dk de bir prestanın bilgi vermesi ve yine ETA nın o bilgiyi kendi havuzuna almasıdır. Prestada SQL i export ediceksin bir php ile bu basitçe yapılabilir. sonra kalan şey php ile FTP ye bağlanmak yani etanın yanına dosyayı (sql.sql) gibi sonra ETA bunu bir şekilde kendine yine 10 dk lik periyotlarla bakıcak ve MsSQL bunu içine import edicek..

örnek bir senaryo:
    Prestada bir sipariş geçtin a üyesi b ürününü sipariş etti kredi kartı ile işlemi tamamladı. b ürünü stoğu 1 azaldı.
    Değişenler:
    - Stok hareketleri tablosuna satır eklendi (a ürünü -1)
    - Sepet(cart) tablosu ve/veya Sipariş(orders) tablosuna satır eklendi (Bu sipariş bilgisi olduundan ETA ile alakalı olmayacak sanırım yinede bilgi olsun)
    - A üyesi siparişten önce yoktu o ürün il ebirlikte üye oldu siteye A üyesi açıldı. (ps_customers)

Yapman gerekenler:
    - PHP dosyası ile bu hareketleri tespit ediceksin.
    - ETA ya aktarmak istediğin bilgileri süzeceksin.
    - ETA nın anlayacağı SQL formatını hazırlayacaksın.
    - FTP ile ETA kurulu bilgisayarın erişebileceği bir yere dosyayı upload edecksin.
    - ETA kurulu bilgisayardan Kronik görev olarak 10 dk de bir orda yeni dosya varmı yokmu diye baktıracaksın (Windows Zamanlanmış Görev)
    - Üstteki koşula göre SQL Sorgusu -> MsSQL tarafından çalıştırılacak.

Kendimi kurs hocası gibi hissettim

Birde anladığım kadarıyla ETA daki ürünlerini Prestaya aktarmak istiyorsun onun için MsSQL de database düzenleme işlerini yapan bir program vardı sanırım adı neydi onun ?

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Daha ben çok başınızı ağrıtırım gibi geldi bana eğer düşünürseniz [email protected] msn adresim. dilerseniz orada konuşualım... Bekliyorum. İyi çalışmalar teşekkür ederim.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

burdan devam etsek daha çok kişiye bilgi vermiş olurum yinede msn adresim [email protected]

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdan devam etsek daha çok kişiye bilgi vermiş olurum yinede msn adresim [email protected]
    Merhaba. aslında burdanda devame debiliriz. Sorun değil . Hem bir çok insana destek vermiş oluruz. ama benim bir kaç kişisel sorum olacak. yoksa bilgilerimizi burdan da paylaşabiliriz... Teşekkür ederim.
    None

Bookmarks