8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Prestashop hakkında Bir Kaç Sorum var

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Prestashop hakkında Bir Kaç Sorum var

Öncelikle Merhabalar ;

Ben prestashop üzerinde online satış olarak bir site düzenliyorum lakin birkaç sualim var onların cevaplarını bulamadığım için buraya yazma hissi duydum.

Birincisi.

Prestashopta herkezin bildiği gibi Kombinasyonlar var fakat benim burada istediğim biraz daha farklı.

prestashopta eklenen kabinasyona ek fiyat direk Ana Fiyata yansıyor yani normal satış fiyatım 250 lira ise ek kombinasyon ekleyip oraya +30 TL daha eklediğimde SİTEDE direk fiyatım 280 lira olarak görünüyor.

Oysaki benim isteğim 250 TL fiyat sabit kalıp kombinasyondan İSTEK ÜZERİNE eklendiğinde +30 lirayı o zaman koyması ve 280 lira olarak satışa sunmasıdır.

yani kombinasyonu isteğe bağlı olarak işaretletmek istiyorum. ekstra istediklerinde orayı ONAYLAYIP +30 lira olarak eklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim .

İkinci sorum ise aşağıdaki verdiğim örnek linkte bir script çalışması var duvarda bir tablo ve tablonun renklendirilmesi değişiyor ve bunuda fiyata yansıtıyor.
    bunu prestashopta modül olarak yapılabilir mi ? veya yapabilecek birisi ücrete tabi olarak görüşme sağlayabilirse sevinirim.

ArtyTablo.com - Tablo ve Çerçeve Mağazası

Son olarakta yine aşağıdaki bir örnekten göstermek olursa BİLGİ KART KISMINI BU ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUM.

ANADOLU KÜTÜPHANELERİ

cevaplarınız için şim

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

O zaman şu şekilde yapmanız gerekicektir. Bir tane default kombinasyo yaparsınız mesela Beden : - ve Renk : - olarak bu kombinasyon fiyatı etkilemez ve default olduğu için önce standart fiyat çıkar
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman şu şekilde yapmanız gerekicektir. Bir tane default kombinasyo yaparsınız mesela Beden : - ve Renk : - olarak bu kombinasyon fiyatı etkilemez ve default olduğu için önce standart fiyat çıkar
    default kombinasyondan kastınız nedir açıklayabilir misiniz ? yani rakam falan yazmıcakmıyım normal olacak ? tmm fiyatı o zaman etkilemez ama sanırım beni eksik anladınız yada ben anlatamadım gerçekçilik payından gidelim şimdi EBRU satışı olacak bir sitemiz yapılacaktır biz bunda 3 çeşit satış yapıcaz yani BİR RESİM KONULACAK ve RESİMDE EĞER SADECE EBRUSUNU İSTEYEN OLURSA 5 LİRA + ÇERÇEVESİNİDE İSTEYEN OLURSA 7 LİRA + PASPARTUSUNUDA İSTEYEN OLURSA 10 lira gibi hesaplandırıp satışı bitirmek istiyoruz

yani ben kombinasyon üzerinden PASPARTUYA TIKLADIKLARINDA PASPARTULU OLARAK RESMİNİ GÖSTERİP FİYATINIDA EKSTRA OLARAK OTOMATİK eklenmesini istiyorum.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı KaiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    default kombinasyondan kastınız nedir açıklayabilir misiniz ? yani rakam falan yazmıcakmıyım normal olacak ? tmm fiyatı o zaman etkilemez ama sanırım beni eksik anladınız yada ben anlatamadım gerçekçilik payından gidelim şimdi EBRU satışı olacak bir sitemiz yapılacaktır biz bunda 3 çeşit satış yapıcaz yani BİR RESİM KONULACAK ve RESİMDE EĞER SADECE EBRUSUNU İSTEYEN OLURSA 5 LİRA + ÇERÇEVESİNİDE İSTEYEN OLURSA 7 LİRA + PASPARTUSUNUDA İSTEYEN OLURSA 10 lira gibi hesaplandırıp satışı bitirmek istiyoruz

yani ben kombinasyon üzerinden PASPARTUYA TIKLADIKLARINDA PASPARTULU OLARAK RESMİNİ GÖSTERİP FİYATINIDA EKSTRA OLARAK OTOMATİK eklenmesini istiyorum.

Bu dediğiniz farklıdır. Kombinasyonlar kısmını şu şekilde düşünün bir ürünün kırmızısı mavisi 40 bedeni 42 bedeni gibi.

Sizin dediğiniz bir ürünün aparatlarıdır. Ve bu ürünleri ayrı olarak eklemelisiniz dileyenler sepetine bu diğer 2 üründen istediklerini sepete ekleyebilirler.

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

evet haklısınız ürün aparatlarıdır

ama şöyle bir durum var sizin dediğinizi yaparsam o ürün için ayrı bir satış yeri olacaktır ve o ürün ayrı bir yerde gösterilecektir. ama ben sattığım ürünün içerisinde ekstra olarak paspartu istediklerinde paspartu yazan yere tıklayıp HEM GÖRSELLİĞİNİ GÖRMELERİNİ hemde EKSTRA olarak fiyata YANSIMASINI istiyorum.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dediğiniz farklıdır. Kombinasyonlar kısmını şu şekilde düşünün bir ürünün kırmızısı mavisi 40 bedeni 42 bedeni gibi.

Sizin dediğiniz bir ürünün aparatlarıdır. Ve bu ürünleri ayrı olarak eklemelisiniz dileyenler sepetine bu diğer 2 üründen istediklerini sepete ekleyebilirler.

ama şöyle bir durum var sizin dediğinizi yaparsam o ürün için ayrı bir satış yeri olacaktır ve o ürün ayrı bir yerde gösterilecektir. ama ben sattığım ürünün içerisinde ekstra olarak paspartu istediklerinde paspartu yazan yere tıklayıp HEM GÖRSELLİĞİNİ GÖRMELERİNİ hemde EKSTRA olarak fiyata YANSIMASINI istiyorum.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı KaiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunun için en iyi yöntem belirttiğim gibi Ek aparat ürünlerini ürün açıklama kısmında resimli ve linklerini koyabilirsiniz. Bu ürünlerin üstlerinede " Şu ihtiyaç için şu ürünüde aparat olarak alabilirsiniz " gibi ibareler ekleyebilirsiniz. Kişi o ürüne gittiğinde isterse sepetine ekler.

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım peki teşekkür ederim ilginiz için

Bookmarks