2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Çoklu Mağazada Sadece Kendi Mağaza Siparişlerimi Görmek istiyorum

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Çoklu Mağazada Sadece Kendi Mağaza Siparişlerimi Görmek istiyorum

Öncelikle herkese merhaba,

Prestashop 1.7 kullanıyorum, çoklu mağaza modülünü aktif ettim.
    Her mağaza için siparişlerini ve ürünlerini gören adminler oluşturdum. Bu mağazaları aynı mağaza grubuna alıp sepetlerin ve üyelerin
    ortak olmasını sağladım ancak, Örneğin : A mağazasından ve B mağazasından birer ürün aldığımızı varsayarsak ve ödemeyide B mağazasının sepetinden yaptığımda iki ürün farklı mağazada olmasına rağmen tek bir referans numarası ile gösteriliyor. Sipariş detayına girdiğimizde ise mağaza isimleri gözükmüyor. Fakat veritabanında order_detail tablosunda shop_id ler belli ve hangi ürünün hangi mağazadan alındığı belli oluyor. İstediğim her ürün için referans numarası oluşturulması ve B mağazasının admin panelinden siparişlere tıklandığında A mağazasının siparişinin gözükmemesi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı onurcakmk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba,

Prestashop 1.7 kullanıyorum, çoklu mağaza modülünü aktif ettim.
    Her mağaza için siparişlerini ve ürünlerini gören adminler oluşturdum. Bu mağazaları aynı mağaza grubuna alıp sepetlerin ve üyelerin
    ortak olmasını sağladım ancak, Örneğin : A mağazasından ve B mağazasından birer ürün aldığımızı varsayarsak ve ödemeyide B mağazasının sepetinden yaptığımda iki ürün farklı mağazada olmasına rağmen tek bir referans numarası ile gösteriliyor. Sipariş detayına girdiğimizde ise mağaza isimleri gözükmüyor. Fakat veritabanında order_detail tablosunda shop_id ler belli ve hangi ürünün hangi mağazadan alındığı belli oluyor. İstediğim her ürün için referans numarası oluşturulması ve B mağazasının admin panelinden siparişlere tıklandığında A mağazasının siparişinin gözükmemesi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    merhabalar,

belirttiğiniz gibi ortak siparişlerde durum biraz karışıyor ama AdminOrderDetailController.php dosyasındaki SQL koduna

AND od.id_shop = IN(" . imlode("," . $this->associated_shops)
    ekleyerek yöneticiye ait mağazaları sorgulatabilirsiniz.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Bookmarks