Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: home featured modülü hakkında

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Cvp:home featured modülü hakkında

palavi yazan:
    isaakcu yazan:
    teşekkür ederim ben iyi bi photoshop kullanıcısı olmadığım için yapamıyorum ama öğrenecem bu programı çok teşekkür ederim

UZAMANINDAN

Grafik çizmene gerek yok netten ilgili bir resmi al kes yapıştır.
    bu işi paint'te bile yapabilirsin
    Bende buna kızıyorum zaten. Bunu acemiler yapıyor ve güzelim temaları katlediyorlar. Asla bu yöntemleri kulanmayın. Grafik bir sanattır ve o sanatı icraa edebilcek insanada Grafik sanatçısı denir. Çoluk çocuğun bu tür acemice yaptıkları profesyonelikten uzak abuk sabuk siteler çıkmasına neden oluyor ve dışardan bakıldımı ülkemizde eleştirilecek yüzlerce sitelar çoğalıyor millet bize katıla katıla gülüyor.

Bunu asla tasnif etmiyorum , bunun yapılmasının sitenizin gayri ciddi bir site imajı verdiği için ziyaretçilerinizinde anlık çıkışlarına neden olacaktır.

Member
    Tecrübe Puanı
    14

McDaim yazan:
    Netten al-kes-yapıştır çözüm değil. Yaratıcılık yoksa hiçbir işe yaramaz. Mesela ben photoshopta ve flash ta fena değilim. Örnek olarak bir flash gösterebilirim. www.asolte.com yıldırımlar yarattım ama yaratıcılıkta daha fazla ileri gidemiyorum.
    Neyse..Yılmaz bey.. www.nepasun.com sitedeki üst logo alanı için için bana bir logo lazım ama güzel bişe yapamadım.
    NepaSun
    The New Energy Company
    önünede solar ile ilgili bir ikon. farklı bir şekilde güneş olabilir mesela.
    Bakalım nası bişe çıkacak

Hocam tamamdır size corel de tasarlayıp psd ye çevirim 10 tane kadar yapayım hemen yolayım size beyenmeseniz söyleyin bir kaç takviye daha yaparım. Merak etmeyin. Yeterki işiniz görülsün.

kolay gelsin.

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Sabirsizlikla bekliyorum..
    Tesekkürler
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Nostrakabus yazan:
    Bende buna kızıyorum zaten. Bunu acemiler yapıyor ve güzelim temaları katlediyorlar. Asla bu yöntemleri kulanmayın. Grafik bir sanattır ve o sanatı icraa edebilcek insanada Grafik sanatçısı denir. Çoluk çocuğun bu tür acemice yaptıkları profesyonelikten uzak abuk sabuk siteler çıkmasına neden oluyor ve dışardan bakıldımı ülkemizde eleştirilecek yüzlerce sitelar çoğalıyor millet bize katıla katıla gülüyor.

Bunu asla tasnif etmiyorum , bunun yapılmasının sitenizin gayri ciddi bir site imajı verdiği için ziyaretçilerinizinde anlık çıkışlarına neden olacaktır.
    usta ben bu yöntemi zaten acemiler için söylemiştim profesyonel neylesin painti?

neden acemiler paintle başlasın dersen; sizin çoluk çocuk diye tabir ettiğiniz insanlar bir corel, fireworks, photoshop arayüzünü görünce genellikle korkuyorlar! çok ağır gelebiliyor. o yüzden daha hafif ve basit bir programla işe başlamalarında hiçbir sakınca görmüyorum. çünkü biz de zamanında bu işe böyle başladık. (şu an ki pozisyonumu söylemek istemiyorum bilen biliyor). kaldı ki bu günün çoluk çocukları yarının webmasterları grafikerleridir.[/quote]

sizin söylediğiniz iyi türkçe bilmeyen birinin türkçe konuşmaması gerektiğine benziyor.

Ha kalitesiz çalışmalar mı ortaya çıkıyor?
    1. eğer yapılan proje bir kurumsal proje ise asıl hata grafikerde değil o firmanın işletmecisindedir. o işletmeci bir kurumsal siteyi kime nasıl yaptıracağını bilmiyorsa zaten onun çalıştırdığı firma kalitesiz bir firma demektir.

2. eğer söz konusu site bir portal, blog, forum vs ise acemi bir grafikerin php uzmanı olup sitesini google 1.sıraya oturtması zaten düşünülemez. (bu gibi birçok site sahibi tanıyorum)

son olarak şunu belirteyim, belki bu işte uzman değilim ama profesyonel bir gariker olduğumu yine bilen bilmekte

saygılar...
    Wordpressle herşey yaptım. e-ticaret hariç!

Member
    Tecrübe Puanı
    14

bir tasarım yapılacaksa bu acemlerin işi değil zaten, elimden gelse tüm acemi siteleri yok ederim.
    burada bir tema başlığı vardı onunla dalgamı geçtim. çünki bu kadarmantıksızlık olur adam yapmış site temayı güzel oturtmuş buranın aynı temasını kulanmış lakin gel gelim üzerinde gülünç ifadeler kulanmış. Neyse. Ben bir fiil 30 sendir bu sanal denilen sistemin üzerinde abartmasız bilgisayarın başında uyurum.

Commodore 64 ile konsol oyunları yazarak başladık, daha sornaları Amiga 400 - 4000 e kadar tüm serilerinde programlama ve yazılımlar geliştirdik. MAC ile grafik ve masaüstü çalışmalarımızı devam ederken PC ye rastladık şimdi yıllardır bu sektörde bir çok dalında oynamaktayız. Ama asla şunu yapmadık.
    1 - İşimiz olamayan işe burnumuzu sokmadık
    2 - kimsenin hakkına tecavüz etmedik.

Kendimizi yetiştirip komuzda uzman olduktan sonra bir takım işlere kalkıştık. Ama kardeşim... yeni yetmeleri görüyorum şimdilerde bırkın kendilerini yetiştirmek bir kenarda dursun ondan bundan çaldıkları ile basit forum siteleri kurup birşeyleri "kendileri üretmişler" gibi ortaya çıkıyorlar bir de ahkam kesmiyorlar mı ? deli oluyorum.

Ben utanıyorum "bu işi beceriyorum" demeye çünki hala eksiğim vardır diyorum, kendimi geliştirmek için yırtınırken işinin erbabı olmayan kişileirn elinde bu meslekte ayaklarr altına alınıyor ben bunlara kızıyorum
    Ekmeği Ekmekçiden alacaksın , Fırıncının da hakkını inkar etmiceksin.

Sana katılıyorum ama başta bu sözleri sarf etmiş olsaydın sende zılgıtımı yememiş olursdun. Öyle bir ifade etmişsinki olayı bende seni bu işi bilmeyen acemilerden sandım.
    Ahmet kardeşimin isteği benim içn emirdir. Zaten onun işide değil grafik biz anlıyoruz profesyonelce yardımcı olalım dedik. Bizim ustalarımız konuştumu yada pirimiz biz ağzımızı açmak bir yere gözümüzü yerden kaldıramayız , gözüne bile bakamyız.
    HA ! isterim herkes edebi ile birşeyeleri öğrensin yada öğretelim. Ondan sonra çıksın ne iş yapacaksa yapsın. Hep şunu derim öğrencilerime de "KEDİ OLMADAN SIÇAN TUTMAYA KALKMAYIN " önce bir edep,usul,yordam görün öğrenin sonra ne olmak istediğinize karar verip işi başlayın derim.

Neyse ! bu günlük bu kadar yeter sonra yeniden devam ederim artık ,benim masaüstüm kalabalık işler beni bekliyor, daha hocama söz verdiğim logoma başlayamadım ama yarına tamlıcam burada da yayınlarım hayırlısı ile ..

Sağlıcakla kalın
    YILMAZ DURU

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks