Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
124 sonuçtan 41 ile 50 arası
Like Tree4Likes

Konu: PrestaShop v1.4.4.1 Türkçe Tam Sürüm Tamamlandı

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp: PrestaShop v1.4.4.1 Türkçe Tam Sürüm Tamamlandı

Selamlar,
    Sitede de prestada da yeniyim...öncelikle herkese merhaba
    Dil paketini ayrıca paylaşmanız mümkün mü acaba?

Saygılar,
    Koray
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba,

Emeklerinizi takdir ediyorum ama türkçe çeviri biraz felaket değil mi arkadaşlar? E-ticaret ciddi bir iş, Google Translate ile çevirip insanlara türkçe sürüm diye sunmak pek doğru olmamış. Siz ne dersiniz? Aşağıdaki örnekler ne demek istediğimi daha iyi anlatır

"kadar doldurun yeni maddeler ve özellikleri ile katalog."
    "Yeni bir çalışan hesap ve deşarj dükkan sahibinin görevlerinizin bir parçası ekleyin."
    "4 ürünler kategoride "Ana Kategori""
    "Güvenlik minimum zaman şifrenizi yeniden beklemek"
    "Etkinleştirmek veya devre dışı mağazası. Eğer bakım yaparken mağaza devre dışı bırakın."
    "IP alışveriş özürlü olsa bile Önbüro erişmek için izin verilen adresler. onları ayırmak için virgül"
    "Dostu URL"
    "benim dükkanda Profili"
    "Yedekler dosyaları her zaman tam, güncel ve geçerli olduğundan emin olun. Yedekleme işlemi sırasında bile bir başarı mesajı vardı."

vs, vs, böyle uzayıp gider bu liste...

Kolay gelsin
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle haklısınız..ben de kurulum yaptıktan sonra şaşırdım açıkcası...

daha da ilginci de var PDF proforma faturada siparişin tamamlanması için üyenin kullanıcı adı ve şifresine ihtiyaç var gibi bir ifade yazıyor..

tüm gün oturup çeviri yaptım kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda...

emek takdir edilmeli elbet ancak bahsettiğiniz gibi google ile çeviri yapılıp da Türkçe sürüm diye sunmak biraz aceleye gelmiş..bir de reklam linklerini görünce elbette sadece reklam amacıyla yapılmış gibi bir izlenim uyanıyor. 3-4 arkadaş birlikte çalışsaydık 1-2 saatte biterdi çeviri hem de modüllerle birlikte...
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Sizde haklısınız ama tüm çeviri öyle az değil.. 3 - 4 kişinin 2- 3 günlük çalışmasına bakarki bu sürede bir insanın yoğunlaşma süresinin (15 - 20 dk) yi hiç hesap etmeden verdiğim bir süredir..

Bu forumda "hadi bir kaç kişi toplanalımda Türkçe bir çeviri yapalım herkes faydalansın" çalışması ortalama 10 - 15 kez başlanılmıştır. Tekrar söylüyorum "BAŞLANILMIŞTIR" ama hiç birsinin devamı olmamıştır.

Çünkü Modül çevirilerindeki tüm alanları aç dediğiniz zaman zaten çoğu bilgisayar kısa süreliğine kasmalar yaşarki Ortalama 4000 satırın üstündeki alanı kontrol edip çevirmek, nerde kullanıldığını hesaplamak, devrik cümleleri nerde kullanıldığını hesap edip "in cart" kelimesini Modülde "Sepette:" olarak farklı farklı yerlerde toplam 3 ürün "sepette mevcut" (vb.) gibi kelimenin nerde kullanıldığını hesap edileceğini atlayarak bu tarz söylemlerde bulunmayın..

He eğer yine çalışma yapacak bir kaç kişi varsa çalışma sahası ve organizasyon sunmak isterim..

Reklam ile ilgili konulara gelince PrestaShop 1.1den itibaren tüm reklam kısımları aynıydı ve reklamın yarısından fazlası "ana sayfa editörünü" nasıl kullanıp o reklamın nasıl düzenleneceğini tarif ediyor zaten.. Bu siteden destek alıp onlarca site kurup sonrada 1 teşekkür etmeyen pek çok insan var.. Tamam teşekkür etmek zor olabilir o zaman sitemizi Türkçeleştirmedeki bozukluklarıda söylemekte zor gelsin o zaman..

Saygılarımla

Yinede Hertürlü çalışmanıza destek olmaya hazırız ve sizlere yardımcı olmayı kendimize borç bildiğimizi bilmenizi isterim..
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

herkese selamlar

dosya maalesef inerken yarıda kalıyor ve eksik inmiş oluyor bu sebeple zip açılmıyor.
    lütfen linki yenilermisiniz.

teşekkürler
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp: PrestaShop v1.4.4 Türkçe Tam Sürüm Tamamlandı

PrestaShop v1.4.4 admin paneline giriş hatası alıyorum
    mail adresimi sonra şifremi yazıyorum daima bu resim ekinde göründügü gibi daima mail adresi şifre istiyor yardımcı olabılırmısınız arkadaşlar ne yapacagımı sasırdım
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Zipden çıktıgında hata veriyor..Düzeltirseniz isabetli olacaktır.Saygılar
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

tekrar indirmeyi denermisiniz?
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

merak etmeyin. ben en son sürümü çok güzel şekilde çevirip vericem...şu an kendi firmam için yapıyorum.. bitirince inşallah paylaşıcam... ayrıca temada hazırlıyorum... az çok smarty biliyoruz... ayrıca 3d secure kredi kartı slip modülü yazıyorum en kısa zamanda inşallah biticek....
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

ellerinize sağlık. emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederim.
    None

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks