5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: KDV sorunu

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart KDV sorunu

Panelden kdvmizi %18 olarak ayarladık herşey iyi güzel Brüt fiyat dvsiz olan aşşağıda satış + kdv kdv eklenmiş fiyatı görünüyor FAKAT ! sitede satışda hep bürüt fiyatı cıkıyor kdvli fiyat cıkmıyor ürün sayfasında (KDV hariç) yazıyor üstüne üstlük biz kdvsiz fiyatı gösterip son sayfada kdvli fiyatını göstermek istiyoruz bunu nasıl yapabiliriz (pdf olarak fatura cıkıtıgında en aşşağıdaki dvli fiyatı göstermesini istiyoruz )
    Her lafa vardır bir cevabımız ama önce lafa bakarız lafmı diye, sonra söyleyene bakarız adam mı diye

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:KDV sorunu

Sen imkansızı istiyorsun kardeş..

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

istedigim şey scriptin dogruyu söylemesi "satış fiyatı + kdv" olarak üstüne basarak 10 kuruş diyosa 10 kuruş söylesin kalkıp 8 kuruş demesin satarken pdf olarak fatura kesince de kalkıp kdv dahil toplama 8 diyor iyice kendi başına bi yönetmelik kurdu maliyeyi buna uydurucaz yakında
    Her lafa vardır bir cevabımız ama önce lafa bakarız lafmı diye, sonra söyleyene bakarız adam mı diye

Member
    Tecrübe Puanı
    0

kdv ayarlarında biyerde şöyle diyor.ürün fiyatlarında kdv dahil göster yada gösterme diyor.oraya bak.mesela bir ürünü %18 ekledin ama 100 lira der kdv hariç der ürünlerde.ama dediğimi yaparsan 118 tl çıkar ürünler sayfasında.birde altında der kdv dahil der.faturayada ona göre düznleme yazar presta.gerçi çok kötü bir faturalandırma sistemi var prestanın.o da sistemin ingilizce yazılmasında kaynaklanıyor.mesela ben hala Türkçe karakterleri düzeltemedim.

Birde sayfada ürün fiyatını ne gösterirsen sonuna kadar aynı gider.kdv dailse fiyata dahil gider.hariçse de hariç gider.Ona yapacak bişey yok.Zaten niye oyle birşey istedin anlamış değilim.Eğer vergi vermeden ve fatura kesmeden sayfada satış yapacaksan.Olmaz derim ben.Çünkü yasa dışı bir iş yapmış olursun.Yani oturduğun yerden para kazanacaksın ama müşteri fatura almıycak ve sende kar alacaksın.o iş yaş.zaten satacagın ürüne kendin kar koyacaksın.müşteride karlı,hemde faturasız bir ürün oalcak.imkansız.Haa yok ben faturalı yasal bir satış işlemi gerçekleştireceğim diyorsan sayfada kdv dahil olarak satarsın.ana sayfada da belirtmeye gerek yok gerçi de sen ana sayfaya bütün fiyatlarımıa % 18 kdv dahildir yazarsın.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

bizim aslında bunu isteme sebebimiz 100$+kdv diyebilmek ne hangi ayarla oynadıysam bi farklılık göremedim sorun devam ediyo bizim yapmak istedigimiz şey herkeze farklı teklif hazırlamayalım ürünler sabit sitemizde olsun ordan stok durumunuda görsünler fiyatınıda
    ama bu şekilde olunca müşteri kdv dahil diyor der yada hariç diyor der yani adam sonuc olarak ordan pdf olarak faturayı görünce toplam fiyatla bizim cıkarttıgımız uyuşmayınca sıkıntı cıkacaktır diye düşünüyorum :S

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks