8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: wMaster Kardeşim Acil Yardım.. Kargo sorunu

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart wMaster Kardeşim Acil Yardım.. Kargo sorunu

selam.. Benim sorunum Korgo fiyatı.. Herşeyi normal doru düzgün ayarlamış olmama rağmen +5 ytl fazla kargo fiyatı görünüyor.. Ama sürekli değil.. Müşteri ödeme yapıcağı seçeneklere gelene kadar +5 ytl kargo ücreti fazla görünüyor.. ödeme seçeneklerinin bulunduğu sayfada Normal kargo fiyatına düşüyor..

Örnek 1 ytl kargo ücreti belirledim.. siparişi sepete attığında 6 ytl , Giriş yapıyor alışverişi tamamlamak için yine 6 ytl , Kargosunu seçicek yine 6 ytl , ama ödeme bölümüne geldiğinde normal belirlediğim kargo turtarına dönüyor..

Bu fazladan +5 ytl tam alışverişe başlamış müşteriyi kızdırıp alışverişten vazgeçirebilir..

Buradaki 1 ytl misaldi kargo ücretlendirmesinde.. atıyorum 5 ytl kargo belirledim.. adam 10 ytl lik alışverişi tıkladığında sepete bir bakıyor 20 ytl yazmış.. benim belirlediğim kargo 5 ytl artı nerden geldiğini bilmediğim 5 ytl.. Biraz uzun olmuş Şimdiden teşekkür ederim günlerdir arıyorum bulamadım çözümü.. Şimdiden Teşekkürler..

Bu arada siteme bakarak olayı daha rahat anlayabilirsin.. www.evcilmarketim.com
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cvp:wMaster Kardeşim Acil Yardım.. Kargo sorunu

herşeyden önce +1 die belirleyebildiğin yeri -5 olarak bir süreliğine değiştirebilirsin. bende aynı tip sorun yaşadım orj. siteden cevap bekliyorum. bu yüzden bir süreliğine +1 yaptığın yeri -5 olark değiştir.

Kargonun ağırlığıda bunu etkiliyor olabilir, bunuda bir göz gezdir istersen. bide ürün oluştururken alış ve brüt fiyatları gir başka hiç bir fiyat yazma bu tip bi ürün ekle ve o şekilde dene çünkü demo sitemizde de bi test ürünün satın alırken görürsün bende 7.98 ytl çıkıyor kargo ücreti. My Carrier die de bir seçenek var demomuza bir göz gezdirmeni öneririrm.

Sorunun devam ederse tekrar yaz.

ilginize teşekkürler
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

+1 yaptığım yer -5 olmuyor.. Bunu Kabul etmiyor...

ve ben ürünleri eklerken sadece bürüt fiyatlarını girdim hiç alış fiyatı girmedim.. Bunu yapmadığım için bir problem yaşıyor olabilirmiyim.. Birde alış fiyatlarını girmemiş olmam bana ne gibi bir zarar verir..

Bu arada forum üyelerinin sorularını seri bir şekilde yanıtladığın için ayriyetten teşekkürler..
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alış fiyatını öncelikle dene. sonra bence kendin için BackOffice ten bir kargo firması oluştur. bölelikle bütün fiyatları kendin düzenleyebilirsin. en iyi çözüm bu olur. aktif tüm kargo/kurye firmalarını kaldır. yeni sıfırdan bir kargo birması oluştur. sonucu bekliyorum.

ilginize teşekkürler.

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Bütün firmaları sildim.. ( Kargo firması eklemeden denedim sonuç yine +5 :angry: ) Yeni bir kargo oluşturdum.. Fiyatlandırmaları kendi istediğim gibi yaptım yine +5.. Alış fiyatını girdim bir ürüne onu sepete attım sonuç yine +5 Ne yapıcam bilmiyorum.. bu şekilde sayfayı tanıtmak bile gelmiyor içimden
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

sayın webmaster. ağırlığa ve fiyat aralıklarına gore kargo ücreti bir defada hazırlanıyor.Oysaki kargoalr bu iş boyle deil.hangi ürün kaca gider belli değil.Benim sorum şu.Bir defada belli ürün grupları için kargo belirleyemiyormuyuz?Ürünü eklerken kargo fiyatını seçip ekleyelim mağazaya.Olmuyormu oyle?İllede ağırlığına gre filanmı ekliycez?
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

cepsercan yazan:
    Bütün firmaları sildim.. ( Kargo firması eklemeden denedim sonuç yine +5 :angry: ) Yeni bir kargo oluşturdum.. Fiyatlandırmaları kendi istediğim gibi yaptım yine +5.. Alış fiyatını girdim bir ürüne onu sepete attım sonuç yine +5 Ne yapıcam bilmiyorum.. bu şekilde sayfayı tanıtmak bile gelmiyor içimden
    Bende bu sebepler yüzünden sepette kargo sıfır gösterdim
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Kendiniz bir kargo firması oluşturup istediğiniz kargolama fiyatlarını yazabilirisiniz. [img size=641]http://www.presta-tr.com/media/kunena/attachments/legacy/images/kargo.JPG[/img]

www.kalehosting.com.tr

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks