9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: KDV ve Mail sorunları

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart KDV ve Mail sorunları

Forumu ayrıntılı olarak inceledim ve 2 sorunuma yeterli cevabı bulamadım. gerçi bunlardan bir tanesi olan mail alamama problemi üzerine epeyce yazılmış, hatta çözümlerde belirtilmiş ancak hiç biri sorunumu çözmedi.

PrestaShop™ TR 1.4.4.0 Türkçe Tam Sürüm kullanıyorum

1. ci problemim müşteriler alışveriş yaptığında (belirtmeden geçmeyeyim : şu anda sanal pos yüklemediğim için yalnızca kapıda ödeme seçeneği aktif ) ilgili ürünün satıldığına ya da sipariş edildiğine dair mail mailime gelmiyor. Bütün ayarlarını kontrol ettim, spam kutusunu da kontrol ettim ancak uyarı maili gelmiyor. Test mesajı yolladığım zaman test mesajı mailime sorunsuzca geliyor.

2. problemim ise sitemde ürünlerimin fiyatlarını +KDV şeklinde göstermek istiyorum.

-yani A malının fiyatı : 100 TL+KDV şeklinde görünmeli,müşteri sepete attığında ise ürünün KDV dahil fiyatı olan 118 TL üzerinden ödeme yapmalı.

bu 2. sorunumu kısmi olarak çözebiliyorum şöyleki müşteriler/gruplar sekmesinde ön tanımlı grubunu düzenleme seçeneğiyle açıyorum orada fiyat görüntüleme yöntemi seçeneği var oradan vergi dahil ya da vergi hariç seçeneğini aktif edebiliyorum ancak bu sefer de

vergi dahil fiyatını görüntülettirdiğimde A malının fiyatı 118 TL olarak gözüküyor,
    vergi hariç fiyatını görüntülettirdiğimde ise 100 TL olarak gözüküyor.sepete attığımızda vergi fiyata ilave ediliyor ve 118 tl üzerinden ödeme alınıyor. burada herhangi bir problem yok.

ancak benim istediğim tam olarak : " 100 TL + KDV " olarak görünmesi

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Merhabalar,

aramıza hoş geldin öncelikle..

C1 : siparişlerin düşeceği mail adresi ile test mailini gönderdiğin aynı adresmi ? birde siparişlerin düşmesi gereken adrese test maili göndermeyi denermisin?

C2 : de sadece + KDV kelimesi eklemek istiyorsan temanın içindeki product.tpl açılıp fiyat alanlarının yanına bunu yazabilirsin
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar üstadım pardon sorunlar kafamı o kadar kurcaladı ki selam vermeyi unuttum , Hoşbulduk

S1 - evet siparişlerin düşeceği mail adresiyle test mailini gönderdiğim adres aynı ; [email protected] adresine düşmesi gerekiyor sipariş maillerinin ancak malesef düşmüyor. test mailleri ise geliyor. dediğim gibi şu anda sadece kapıda ödeme seçeneği aktif acaba sanal posu eklediğim zaman düzelecek mi?

S2 - evet fiyatın yanında + KDV kelimesinin geçmesi sorunumu çözecektir. Temanın içindeki product.tpl yi nasıl açacağımı bilmiyorum. ayrıntılı olarak tarif edebilir misin ?

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

s2: çok basit notepad ile aç demen yeterli..

s1: için SMTP ayarlarını iyice kurcalaman gerekli SMTP için bir ders hazırlamak şart oldu

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s2: çok basit notepad ile aç demen yeterli..

s1: için SMTP ayarlarını iyice kurcalaman gerekli SMTP için bir ders hazırlamak şart oldu
    smtp ayarlarını yaptım, ama dersi dinlerim tekrar , diğer notepadla açma meselesinde product.tpl dosyasını nasıl bulucam ?? tema dosyasını pc me mi indircem? anlayamdım??

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

temayı dışarı aktarıp , değişiklik yapıp tekrar mı yüklemem gerekiyor?

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Su sekildede yapabilirsin. Tercümelerden KDV yi bul. Sanirim KDV dahil seklindedir- KDV dahil yerine +KDV.Bu KDV kelimesinin önüne + eklersen +KDV olarak gözükecektir.
    Örnegin bende Inkl.MwSt seklinde.. Bu Inkl yerine + koyarsam +MwSt olarak gözükür. Sende KDV önüne +eklersen +KDV olarak gözükür.
    Admin panel tercümelerden kolaylikla düzenleyebilirsin.
    Kolay Gelsin
    Konu McDaim tarafından (04-13-2012 Saat 06:14 PM ) değiştirilmiştir.
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

product.tpl dosyası themes / "temanız" / product.tpl de bulunur

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı McDaim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su sekildede yapabilirsin. Tercümelerden KDV yi bul. Sanirim KDV dahil seklindedir- KDV dahil yerine +KDV.Bu KDV kelimesinin önüne + eklersen +KDV olarak gözükecektir.
    Örnegin bende Inkl.MwSt seklinde.. Bu Inkl yerine + koyarsam +MwSt olarak gözükür. Sende KDV önüne +eklersen +KDV olarak gözükür.
    Admin panel tercümelerden kolaylikla düzenleyebilirsin.
    Kolay Gelsin
    Teşekkür ederim sorunumu çözdük

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim,

Bookmarks