5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Nitelik Ekliyorum Ürün Fiyatı Değişiyor

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Nitelik Ekliyorum Ürün Fiyatı Değişiyor

Başlıktanda anlaşıldığı üzere bir ürüne nitelik eklediğimde(netlik eklerden hiçbir fiyat değişikliği yapmadığım halde) ürün fiyatı değişiyor. Sayfa yüklenene kadar ürünün gerçek fiyatı yazıyor yükleme bitince birden artıyor birde ürünü sepete eklidiğimde ürünün gerçek fiyatı yazıyor. Alta örnek resime bakabilirsiniz. Bunun nasıl düzeltebiliriz.

None

Senior Member
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Cvp:Nitelik Ekliyorum Ürün Fiyatı Değişiyor

admin panelden kargo ayarlarında fiyat aralıkları ve ağırlık aralıklarını belirmeniz gerekiyor etiket eklediğiniz üründe eger bir ağırlık belirtilmişse ağırlık aralıklarınızın dışına çıktıgında bu ayarlarda belirtilen ölçekte bir fiyat eklemesi yapıyor.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

acaba dosyalarda mı sorun var? niteliklerde mi hata yapıyoruz. olabilecek hemen herşeyi denedim ben de ama düzelmedi. Kaya arkadaşım sen çözebildin mi sorunu. kargo aralıklarından olacağını sanmıyorum ama onu da denedim. düzelmedi. anasayfada sorun yok ama ürün özellikleri sayfasında fiyat artıyor kendiğilinden..

????
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

aynı sorun bende de var. anasayfada sorun yok. ürün ayrıntısına girince fiyat artıyor. sepete ekleyince tekrar normal fiyata dönüyor.
    None

Senior Member
    Tecrübe Puanı
    16

Bildiğiniz gibi ürünlere nitelik olarak ister renk ister diğer türde bir nitelik ekleme yaptıktan sonra ana sayfada ürün fiyatı diyelimki 5 tl ise ürünü izle dediğimizde ürün fiyatı sayfa yüklenirken 5 tl yükleme bittikten sonra ise 10 tl olarak değişmekteydi şimdi size çözümlenmiş bir örnek göstermek istiyorum. http://www.carmencicek.com/product.php?id_product=10 adresinden kontrol edebilirsiniz.

şimdi gelelim sorunu düzeltmeye:

1:nitelik ekleme işleminde nitelik grubu ve nitelikler eklediniz.

2:katalog kısmından ürüne bu eklediğiniz niteliği vereceksiniz.
    3:diğer form alalnları olduğu gibi kalacak sayfada hiçbir değişiklik yapmıyoruz.
    4:bu kısımda niteliklerinizi eklerken varsayılan olarak atama işlemini sadece bir tane üründe yapmalısınız zira birden fazla ürünü varsayılan yapamazsınız.

5:yine bu ekranda eklediğiniz nitelikler için resim eklemeyiniz resimleri sonraki adımlarda ekleyeceğiz.
    6:şimdi ürüne eklediğiniz nitelikleri kaydedebilirsiniz.
    7:Adresten gerekli dosyayı çekiniz. http://www.presta-tr.com/dosyalar.html?func=fileinfo&id=104
    8:çoklu resim ekleme eklentisi ile şimdi katalog dan nitelik eklediğimiz ürününe resimleri ekleyebiliriz tüm resimler bir seferde yüklenebilir.
    9:Tüm resimleri kaydettikten sonra ürününüzü kontrol ediniz artık fiyatı değişmeyecektir.

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks