4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: yeni eklenen sayfayı diğer sayfalar gibi göstermek

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yeni eklenen sayfayı diğer sayfalar gibi göstermek

arkadaşlar kolay gelsin.form editörleri ile yeni bir form sayfası yaptım bunu sisteme aktardım.linklerini de verdim fakat oluşturduğum bu sayfanın da mevcut diğer sayfalar gibi sağında ve solunda kolonları nasıl gösterebilirim. çünkü yeni sayfada geriye dönecek veya sayfalar arasında dolaşacak herhangi bir link yok.bana bu konuda yardımcı olacak olursa gerçekten çok müteşekkir kalacağım.
    saygılarımla
    Muzaffer

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:yeni eklenen sayfayı diğer sayfalar gibi göstermek

Tema dosyalarını biraz karıştırmanız gerekecek, prestashop'un yapısında kanca sistemi var, kanca sistemi admin panelinden ayarları tetikler. Durağan bir yapı dilinde yazılmamış ve kancalar kullanılmıştır. Haliyle tema dosyalarınızın içerisindeki .tpl dosyalarına biraz bakın ve anlayacaksınız ki kancaların olduğu yerlerde o bölümleri basıyordur. Yani atıyorum sitenizin üst kısımı için header kancasını, alt kısım için footer kancasını kullanacaksınız.

Parçaları birleştirmek için size yardımcı olacak ipuçları, yani bahsettiğim kancalardan bazıları:

{$HOOK_HEADER} (sitenin üst kısmı)
    {$HOOK_LEFT_COLUMN} (sitenin sağ sütunu)

bu kancalarla düzeni dediğim gibi tema dosyalarını gezdikçe anlayacaksınız. Daha önce ekstra bir sayfa açma gereği hissetmediğim için tam olarak bilmiyorum ama yapan elbetteki paylaşacaktır. Olmadı, müsait olduğum zaman yeni sayfaya site nasıl adapte edilir anlatırım.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

herşey için teşekkür ediyorum.dediğin gibi kancaları inceledim ama pek cesaret edemedim açıkçası.
    inşallah yaparsın ve olur
    haberlerini bekleyeceğim.
    Muzaffer

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Merhaba,

Postları inceledim ve tam olarak neyi istediğinizi anlamamakla birlikte, yeni oluşturmak istediğiniz sayfayı admin panel / araçlar / CMS kısmından ekleyebilirsiniz. sitenizdede istediğiniz yerden oluşturdunğunuz yazının linkini vererek ziyaretçileriizin incelemsini sağlayabilirsiniz.

umarım doğru anlamış ve yardımcı olabilmişimdir.

teşekkürler
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks