2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: LanguagesManager.php on line 51 hatası hakkında

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart LanguagesManager.php on line 51 hatası hakkında

PrestaShop 1.2.0.1 Kurulum Sihirbazı açılır açılmaz üst barda

Deprecated: Function split() is deprecated in C:\wamp\www\uzamax\install\classes\LanguagesManage r.php on line 51

hatası alıyorum. Wamp Server 2.0i kullanarak local kurulum yapıyorum. Sistemimdeki PHp ve MySQl ortamı şartları sağlıyor. buna benzer hata var mı diye arattım ve

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/23648/#107096

adresindede fransızca/ingilizce bir mesaja ulaştım.

Malesef dil bilgim yetersiz. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Diğer taraftan PrestaShop TR kurulumlarının hangisini denersem deneyeyim admin oluşturulmuyor ve site logosu tanımlanmıyor (default logo atanıyor. Admin hesabı MySQL de oluşmuyor)

Ne kadar denesem deneyeyim magaza konfugrasyonuna erişemedim. Buna rağmen admin dizin ayarını değiştirip install dizinini pasif kılınca site açılıyor. Admine girişime izin vermiyor.

Bu sorunları nasıl aşabilirim?

Son olarak; ingilizce kurulumda hiç bir sıkıntı oluşmuyor. Ama dil dosyası da eklenemiyor

http://img35.imageshack.us/img35/4747/hatavyh.jpg [/img]
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:LanguagesManager.php on line 51 hatası hakkında

Sorun çözüldü arkadaşlar... Bilgilendirme yapmamın aynı sorunla karşılaşanlara yararlı olacağı düşüncesindeyim.

Öncelikle line 51 hatası alımına local sistemde kurulu olan Wamp server 2.0i in PHP 5.3 kullanması neden oluyor. Presta nun componentleri PHP 5.3 deki güvenlik uygulamaları ile çakışıyor. Bu nedenle Wamp 2.0i kurulu sistemde Presta kurulumu yapılamıyor.

Logo konusunu standart server kurulumundan sonra FTP den img/logo.jpg dosyasını daha önceden 268 px * 85 px lik jpeg uzantılı resim le değişerek çözdüm.

MySQL de admin hesabının yapılamamasına defaulft tablo ön eki olan ps_ yerine benim merve_ vermem neden olmuş...
    None

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks