arkadaşlar merhaba sitenizi yeni buldum ve hemen indirip lokalde prestayı denedim gerçekten çok hoşuma gitti
ben şu anda oscommerce kullanıyorum bir şikayetim yok ancak görüntü olarak ve işlevsellik olarakta presta daha iyi gibi görünüyor ancak ileride sıkıntı yaşarmıyım bunu bilemediğim için birkaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim

öncelikle benim sitem
www.bakkoop.com/satis
ben satış yapmıyorum sadece mevcut müşterilerimiz internet üzerinden sipariş vermeleri için böyle bir site hazırladım

soru1 : fiyatlarımın sadece müşterilerim tarafından görünmesini istiyorum müşteri girişi yapmadan fiyatların görünmesini istemiyorum

soru2 : soru1 için mümkün değil derseniz sadece bilgi için parakende fiyatlarımı yansıtıp toptan fiyatlarımıda müşteri grubu ile yapabilirmiyim 2 farklı müşteri grubu oluşturup gruplara göre fiyat gösterebilirmiyim

soru 3 : ben ürünlerimi exelden veri çekerek güncelliyorum oscommerce te burdada aynısı yapabilrim ancak yükleme yapmaktaki amacım fiyatlarım sürekli değişiyor ve stok miktarlarım değişiyor işyerinde kullanmış olduğum sql tabanlı bir programdan stok bilgilerini fiyatlarını isimlerini birimlerini stok açıklamalarını resim dosya isimlerini hepsini ticari paket programdan exele aktarıyorum ordanda siteye bir arayüzle veri tabanıımı güncelliyorum ancak her seferinde yeni ürün eklemiyorum eğer ütün mevcut ise ürün id numarasından bunu belirleriyp değişiklik varsa stok isminde biriminde fiyatında yada stok mevcudunda o bilgileri güncelliyor ben brda exelden içeri aktardığımda nasıl bir işlem yapar yeni stok mu açar eğer stok mevcut ise fiyat ve stok bilgilerini güncelleme mi yapar

bu sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim bu arada bende forumdaki konuları okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum
localde kurdum bişeyler denemeye çalışıyorum
eğer istediklerimi yapabilecek isem en kısa zamanda sitemi değiştirip prestashop lu yeni bir site yapmak istiyorum tabii siz değerli arkadaşların yardımları ile

şimdiden teşekkürler