5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Google Türkçe Karakterleri Görmüyor

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Google Türkçe Karakterleri Görmüyor

Google sitemi görmeye başladı.Ancak aramalar şu şekilde görünüyor: ??HidrolikVePnomatik.com Bu ma?azada PrestaShop yaz?l?m? kullan?lmaktad?r.???Bunu nasıl düzeltebilirim arkadaşlar lütfen yardım edin.Çok aradım çok uğraştım ama ne yabancı forumlarda ne de burada bir açıklama bulabildim.Sitemin kaynak kod görüntüsündeki meta taglarım da aşağıdaki gibi:

<title>HidrolikVePnomatik.com ? Hızlı Ve Güvenli Alışveriş, Teknik Destek</title> <meta name=?description? content=?Hidrolik ve Pnömatik sistemlerde kullanılan ürünleri, internet mağazamız aracılığı ile sizlere ulaştırmakta ve satış sonrası teknik destek vermekteyiz.? /> <meta name=?keywords? content=?hidrolik, pnömatik, pnomatik, hidrolik ve pnömatik, fitings, valf, hortum, silindir, piston, basıç ayar, pleyt, hidrolik rekor, hidrolik hortum, pres, regülatör, filtre, yağlayıcı, şartlandırıcı, hava tabancası, online alışveriş, teknik destek? /> <meta http-equiv=?Content-Type? content=?application/xhtml+xml; charset=utf-8? /> <meta name=?generator? content=?PrestaShop? /> <meta name=?robots? content=?index,follow? />

Hata varsa bu hatayı nerden nasıl düzeltebilirim?Şimdiden çok tşk ederim.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:Google Türkçe Karakterleri Görmüyor

Şimdi fark ettim 38 sayfayı indexlemiş google sadece cms safyalarında sorun yok gözüküyor.meta tag larını karşılaştırdım cms sayfalarıyla diğer sayfaların bir fark göremedim lütfen acil yardım kitlendim..
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

slm, benzer sorunlarla bende karşılaştım, uyguladığım yöntemlerle sorunum çözüldü, umarım işine yarar.

1. header.tpl ye

<META HTTP-EQUIV='Content-Type' CONTENT="text/html" charset="UTF-8">
    <META HTTP-EQUIV='Content-Language' content="tr" />

kodunu ekledim

2. header.tpl nin iç kodlarını kopyalayıp yeni bir Notpad e yapıştırdım, farklı kaydet yaparken ANSI yerine UTF-8 i seçtim,

3. sunucuya yükledim, bu işlemden sonra sonra site haritasını google tekrar bildirir,
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Mehmet merhaba aynı sorunu 1.2.5 sürümünde 3 ayrı sitede bende yaşıyorum sence bu sürümden kaynaklanan bir sorunmu yoksa header.tpl de dediğin yöntem tüm indexlenen sayfaların düzeltilmesi için işe yarayacakmı dersin bu konuyu acilen çözmem gerekiyor yardımlarını bekliyorum teşekkürler
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

header.tpl yi alttaki gibi değiştirdim, bendeki sorun çözüldü. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar umarım işinize yarar.

<head>
    <META HTTP-EQUIV='Content-Type' CONTENT="text/html" charset="iso-8859-9">
    <META HTTP-EQUIV='Content-Language' content="tr" />

<title>{$meta_title}</title>
    {if isset($meta_description) AND $meta_description}
    <meta name="description" content="{$meta_description}" charset="iso-8859-9" />
    {/if}
    {if isset($meta_keywords) AND $meta_keywords}
    <meta name="keywords" content="{$meta_keywords}" charset="iso-8859-9" />

{/if}
    None

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks