Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: PrestaShop Kurulumunu yapamıyorum Yardım (Çözüldü)

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart PrestaShop Kurulumunu yapamıyorum Yardım (Çözüldü)

Arkadaşlar mukhakkaki bende bir problem var ama PrestaShop_v1_TR yükledim.. Fakat web sayfasını açtığımda bonboş bir ekran çıkıyor karşıma.. Nedeni ne olabilir.. Birde hostcumla konuştuım onlardan yana bir problem olmadığını hostumun php desteklediğini sölediler.. Gerçi prestashop'un kendi sayfasından indirdiğimde bir problem yaşamamıştım.. Fakat sizinkini yükleyip bundan sonra PrestaShop_v1_TR kullanmak istemiştim..

Bu konuda yardımı olabilirmisiniz.. Nerde hata yapmış olabilirim..
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cvp:PrestaShop_v1_TR Kurulumunu yapamıyorum Yardım

Merhaba,

Eski dosyaların hepsini sildiğinizden emin olun ve sıfırdan yükleme yapıın. yüklemden kasıt UPLOADtır. bu işlem bitincede www.siteniz.com/install adres çubuğuna bu şekilde yazın ve kurulumu çalıştırın. Not olarak boş index.html dosyası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

ilginize teşekkürler
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sölediklerinizi bir kaç defa denedim zaten.. Yalnız yine www.benimsitem.com/install yazdığımda bana beyaz bir sayfa üzeri şöle bir yazı çıkıyor

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or ?}? in /home/IP NUMARASI/domains/benimsitem.com/public_html/install/classes/LanguagesManager.php on line 7

Bunu nasıl düzeltirim.. Buradaki hata nedir..
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Merhaba,

Hatada LanguagesManager.php de yanlış kullanılan "}" tagının varlığından bahsediliyor.Dosyayı incelediğimde 7. satırda bu tip bir karakter yok.

Aşağıda ilgili dosya ve ilgili satırlar yer alıyor. sadece bu dosyayı upload ediniz.

upload edilecek dizin: "install/classes"

Kod:
    <?php

include_once("../classes/Validate.php");

class LanguageManager {

private $url_xml; // 7. satır
    	private $lang;
    	private $xml_file;
    [file name=LanguagesManager.zip size=788]http://www.presta-tr.com/media/kunena/attachments/legacy/files/LanguagesManager.zip[/file]

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

sölediğiniz gibi yaptım fakat düzelmedi.. php sürümünü bilmiyorum.. 4 olabilir.. Yarın hoscumla konuşup 4 ise 5 yapmasını isticem.. O zaman düzelecektir işallah.. Düzelirse yine burdan yazarım.. Diğer arkadaşlarda Faydalanabilsinler..
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Evet PHP sürümü etkileyebilir. Sonucu burdan yazarsınız.

ilginize teşekkürler

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

php sürüm 4 müş 5 yapınca bu hatayı vermedi.. İlginize ben teşekkür ederim..
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:PrestaShop Kurulumunu yapamıyorum Yardım (Çözüldü)

Arkdaşlar aynı sorun suanda bendede var. kurulum yaptıktan sonra bos ekran cıkmaktadır. sunucum php 5 uzerı sizce neden olabılır
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

PHP5 olup olmadığını hosting firmanızdan değilde phpinfo(); fonksiyonunun olduğu bi dosya ile öğreniniz.
    Hiç bir hosting firması PHP versiyonum 4 demez. Siz kendiniz bir phpinfo dosyası oluşturup sunucuda atın. Ayriyetten Plesk panellerdeki php sürüm değişiklik yerine aldanmayın php sürümü değişikliği çok uğraştırıcı bir işlemdir. ben sunucumda PHP sürümünü güncellemem 1 haftayı bulmuştu. bu bir tik ile halledilmesi çok mantıksız geliyor.

Sağlam bir host (Prestaya en elverişli host) Cpanel PHP5+ MySQL5+ olmalı ve ASP + PHP olmamalı..

Eğer isterseniz 1 hafta için hostumuzu deneyebilirsiniz. www.arthosting.net yada üstteki iletişim ekranından iletişime geçebilirsiniz..

teşekkürler

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Arkadaşlar,

Aynı (Benzer) sorun bende de mevcut. http://www.presta-tr.com/dosyalar.html?func=download&id=127&chk=f3d5789a960 23a3c58d812a8202473fd&no_html=1 adresindeki PrestaShop_v1_2_5_Turkce'yi kurdum. Kurulum dili olarak Türkçe seçtim. Uyumluluk kontrolündeki tüm alanlar destekleniyor. Kurulum sorunsuz olarak tamamlandı. Kurulum sonrası "Mağazaya git" dediğimde BOŞ BEYAZ sayfa çıkıyor.

Admin Paneli hem Türkçe hem de İngilizce sorunsuz çalışıyor.

Bunun üzerine www.benimsitem.com/index.php?id_lang=1 üzerinden İngilizce Anasayfayı çağırdığımda yine SORUN YOK.

Sonuç olarak sadece Türkçe Anasayfa boş bi,r ekran çıkarıyor. Dolayısı ile Hosting tarafında bir sorun yok. Tek sorun Sayfa Türkçe dilinde açılmıyor.

Not: Aklıma gelen tek şey CHMOD ayarları. Ancak burada da bilmeden tüm dosyaların haklarını açmak mantıklı olmaz. Tavsiye edeceğiniz CHMOD ayarları nelerdir. Özellikle Türkçe dili dosyaları ile ilgili bir durum mevcut gibi görünüyor...

PHP Version 5.2.9

mysql
    MySQL Support enabled
    Active Persistent Links 0
    Active Links 0
    Client API version 5.0.89
    MYSQL_MODULE_TYPE external
    MYSQL_SOCKET /var/lib/mysql/mysql.sock
    MYSQL_INCLUDE -I/usr/include/mysql
    MYSQL_LIBS -L/usr/lib -lmysqlclient
    None

Sayfa 1/2 12 SonSon