8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Sitedeki Verileri Başka Siteye almak - sorun değil

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sitedeki Verileri Başka Siteye almak - sorun değil

Öncelikle Herkese Merhaba,

2 gündür arıyorum , tam olarak çözüm bulabilmiş değilim. bu çözümü yapamamış olsaydım o kadar ürünü tek tek yeni siteye de girmek zorunda kalacaktım. o yüzden uygulayıp denemek ve bu tarz bir işlem yapacaklar için kolaylık olması açısından bu paylaşımı size yazıyorum.

Bir siteniz var ve bu siteye günlerce, aylarca 1000lerde ürün girmekle vakit harcadınız ve yeni bir site daha açıp aynı ürünleri bu siteye de koyacaksınız.

Öncelikle prestashop un Admin Panelinden (verilerin yüklü olduğu sitenizin admin panelinden) Veritabanı Yedekleme yi tıklayın, yeni yedek oluşturun, oluşturulan yedeği bilgisayarınıza indirin.

Sonra Önceki Ürünleri Girdiğiniz Siteden Aldığınız Verileri Yeni Sitenize İmport Edebilmek İçin yeni sitenizin (içi boş ürün girilmemiş olanın) Cpaneline (veya plesk paneline girin)
    PHPMYADMIN e girin. burdan sitenin oluşturduğu veritabanı adını silmeden mevcut veritabanını phpmyadminden dışarı aktar seçin (ne olur ne olmaz yedek alırken çökmeye sebep olursanız en azından mevcut hali ile geri döndürmek için elinizde veritabanı olsun)

boş sitenin veritabanı içindeki tüm tabloları seçin ve tabloları tamamen kaldırı seçin,
    sonra php myadmin sağ menüden içeri aktarı seçin,
    burda da yapacağınız işlem içeri aktar butonuna tıklayıp dolu sitenizden aldığınız zipli dosyadan çıkaracağınız sql dosyanızı buradan göz at diyerek seçin. ve giti tıklayın, işlem tamamdır. Yalnız ürün açıklamaları, fiyatları vs bilgileri kopyaladınız ama ürün resimleri bu şekilde diğer siteden gelmeyeceği için
    dolu sitenizin img klasörü içindeki p klasörünü tamamen dolu sitenizden boş sitenize kopyalamanız da gerekiyor ki veritabanındaki ürünlerin resimleri de aynen yeni siteye taşınsın.

prestada yedek alma ve aynı siteyi başka bi siteye taşıma işlemi bu kadar.

yapamayan arkadaş olursa yardımcı olmaya hazırım. pm mesaj atabilirsiniz.

ben bu prestanın hastası olmaya başladım :-) bunun üstüne diğer alışveriş scriptleri bana gerçekten tuzsuz ekmek gibi geliyor...
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp:Sitedeki Verileri Başka Siteye almak - sorun değil

Anlatimin icin tesekkürler. kategoriler vs. uyarlamak icin import veya iceri aktar secenegi daha destekleyicidir
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp: Sitedeki Verileri Başka Siteye almak - sorun değil

merhabalar,
    dediklerinizi kendi sitemde uygulamaya çalışıyorum. phpmyadmin e giriyorum (boş olan sitenin db si) 2 tane sema çıkıyor karşıma
    +information schema
    +nevresim7 (site dbsi)

nevresim7 deki tabloları seçip kaldırdım.
    diğer siteden info123 db sinden sadece bu schemayı seçip yedek alıyorum.
    ve diğer sitenin dbsinde artık boş olan nevresim7 dbsini seçip içeri aktar diyorum

aşağıdaki gibi hata veriyor.

SQL sorgusu:

--
    -- Veritabanı: `info123_nevre7`
    --
    CREATE DATABASE `info123_nevre7` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

MySQL çıktısı: Belgeler
    #1044 - Access denied for user 'nevresim7'@'%' to database 'info123_nevre7'

bu işlerden çok anlamayan birisi olarak nerde hata yaptığımı ve nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz?
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

MySQL çıktısı: Belgeler
    #1044 - Access denied for user 'nevresim7'@'%' to database 'info123_nevre7'

oluşturduğunuz veritabanına verdiğiniz şifre ile ilgili bir uyumsuzluk var veritabanı kullanıcı ve şifreyi kontrol edip tüm yetkilerinin olup olmadığını kontrol edn
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

başarılı olup olmadığını henüz bilmiyorum ancak şöyle bir yol denedim.

eski site db sinin içindeki tabloları seçip dışarı aktar dedim. ve aynı şekilde diğer sildiğim db schemasına girip içeri aktar dedim. aktarıldı diye uyarı geldi.

ancak resimler de gittiği için onları manual olarak ftpden upload ediyorum. şimdilik oluyor gibi görünüyor. ancak şöyle bir durum var. boş sitede istatistiklerden kategori istatistiklerine baktım. 770 ürün var görünüyor. ancak eski sitede 834 ürün vardı. sanırım 64 ürün uçtu

ama 770 ürünü kurtardık gibi görünüyor.

yetki konusundan tam emin değilim ama godaddy hosting kullanıyorum. eğer bu dediğiniz yetkilendirme phpmyadminde yapılmıyorsa, mysql oluştururken herhangi bir yetki vb sormuyor. diğer türlü de şifremin doğru olduğuna eminim.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:Sitedeki Verileri Başka Siteye almak - sorun değil

Alıntı "McDaim" post=6560 Nickli Üyeden Alıntı
    Anlatimin icin tesekkürler. kategoriler vs. uyarlamak icin import veya iceri aktar secenegi daha destekleyicidir
    sistemi çok karıştırmama rağmen böyle bir seçenek bulamadım. Lütfen yol gösterirmisiniz.
    None

Senior Member
    Tecrübe Puanı
    13

buna bir cevabı olan varmıdır

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15