Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sanal pos işlemleri

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sanal pos işlemleri

Merhaba arkadaşlar....

Prestashop u sistemime kurdum ve maliye ile ilgili olan işlemlerimi halletdikden sonra garanti bankasının yolunu tuttum ve sanal pos başvurusu yaptım. yaklasık 3 hafta sonra bana olumsuz dönüş yaptılar ve sebep belirtmediler. Bende sanal pos u nasıl alabilir diyerek bir araştırma yaptım ve hemenal.com u aradım. buradan bana verilen bilgi sanal pos alabilmek için hemenal ve benzeri bir firmayı aracı yapmak gerekiyormuş yani elini kolunu sallayarak dünyanın en iyi yazılımına da sahip olsan bankalar sanal pos vermiyormuş. benim aldıgım bilgi bu şekilde konu ile ilgili bilgili arkadaşların paylaşımını rica ederim
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cvp:Sanal pos işlemleri

yazdıklarınızı okudum ve bizde yapabileceğimiz ne varsa elimizden geleni yaparız. Eğer isterseniz mail adresinizi ekleyerek sizinle bu işi halletmek için ilgili yerlere başvurarak sonuç almaya çalışabiliriz.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

ilgin için teşekkürler. nasıl bir yol izlemem gerekiyor inan hiç bilmiyorum prestanın bizi sadece kredi kartı ile garanti ye mecbur kılması gerçekten elimizi kolumuzu bağladı başka bir banka için bir modül geliştirilebilse aslında çok faydalı olucak. Ben bu konu ile ilgili fransadan birini buldum vincent adında bir arkadaş ve presta nın geliştirici ekibinden bir arkadaş. türkiyedeki banka sistemini dilim döndüğünce anlattım. hatta oscommerce için yazılmış sanal pos örneklerini yolladım inceleyip dönüş yapacağını ve bir ücret karışılığı yapabileceğini söyledi ama nekadar güvenilir inan bilemiyorum elimiz kolumuz bağlandı. Yani bir e ticaret sisteminin olmazsa olmazı kredi kartı kullanımı ve prestanın acil buna bir çözüm üretmesi gerekiyor.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Evet haklısınız acilen POS uygulamalarına geçilmesi gerek ama Bizimde anlaşabilidğimiz bir yazılım grubu yok. En kısa sürede (Hafta sonu içerisinde) bir yazılım grubundan dönüş olacak bize ve inş. pazartesi günü birlikte bu işin startını vermiş olacağız.

Teşekkürler

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

üstad ben bugun türkiyeden birini buldum ve bunun için bir modül yazmış ve telefonda konustum 330 tl ye taksit ve tüm banka kredi kartı modülünü satıyor. sence bunu almalı mı yoksa senin çözümü beklemeli mi ?
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Kardeşim bir süre beklemeni tercih edelim biz beraber bi konuşup bakalım sonra oturaklı sağlam bir işçilik yapıp köklü bir pos çalışması geliştirelim.

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

1. olarak sal pos için presta shop un desteklemesi gerekiyorki şuan için sanırım yok
    2. olarak örnek garanti bankası üye iş yri olmanız gerekiyor.
    3. garanti bankası ile en az 6 ay çalışmış olmanız gerekiyor.
    4.garanti bankası şube müdürü ile aranızın iyi olması ve sizi tanıyor olması gerekiyor.
    5.şube müdürnün size kefil olması gerekiyor. ki bu pos üzerinden olacak dolandırıcılıklar gelecekte şube müdürüne sorulacak sen bu adamı tanımıomsunz dicekler
    6. veri levhanız ticart sicil kaydı v.s v.s v.s
    7. Çok zor
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

peki tedarikçi modülü de düşünüyormusun ? çünkü çok faydalı olabilir. ben yaklasık 2 aydır bekliyorum ve start veremediğim için içeri giriyorum. 1 ay daha beklersem zararım modül için vereceğim paradan daha çok olacak.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

mertihsan yazan:
    1. olarak sal pos için presta shop un desteklemesi gerekiyorki şuan için sanırım yok
    2. olarak örnek garanti bankası üye iş yri olmanız gerekiyor.
    3. garanti bankası ile en az 6 ay çalışmış olmanız gerekiyor.
    4.garanti bankası şube müdürü ile aranızın iyi olması ve sizi tanıyor olması gerekiyor.
    5.şube müdürnün size kefil olması gerekiyor. ki bu pos üzerinden olacak dolandırıcılıklar gelecekte şube müdürüne sorulacak sen bu adamı tanımıomsunz dicekler
    6. veri levhanız ticart sicil kaydı v.s v.s v.s
    7. Çok zor
    Aslında zor değil ve dilin çözemeyeceği bişi yok şu an bana gereken sadece kullanıcı desteği.. umarım zamanı geldiğinde bunları da modülün yazısında verdiğin gilgileri de yazarız.

Tedarikçi modülü derken neyi kastediyorsunuz acaba tedarikçinin neyi yani?

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

mesela büyük bir elektornik tedarikçisi olan index ile çalışıyorsam ben index de bulunan ürünleri tek bir tanesini bile elle manuel eklemicem index bana xml yollayacak bende prestaya upload edicem. oscommerce bu var ve çok başarılı ne stok takibi yapıyorsun nede fiyat güncellemesi herşey otomatik ve ürün çeşidin inanılmaz yüksek oluyor
    None

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks