Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree3Likes

Konu: İmport için Örnek CSV dosyaları

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İmport için Örnek CSV dosyaları

İmport için kullanımlıkörnek csv dosyaları arıyorum. elinde olan varmı
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Cvp:İmport için Örnek CSV dosyaları

Merhaba, çok basit bir ana kategori xls dosyası ekledim. bu dosyayı csv yapmadan ekledim çünkü sen yaparsan hem anlamış olursun.
    açtığında dosya-farklı kaydet tıklayıp kayıt türünü csv olarak seçeceksin sonra dosya csv ye çevriliyor.
    csv dosyasında türkçe karakter kullanmamaya özen gösterirsen daha sağlıklı içeri aktarılır.
    yüklemeye gelince araçlar-içeri aktar sayfasına gelince sütun ayracı diye bir alan var noktalı virgül var onu virgül yapmalısın
    sonraki adıma geçtiğinde atla 0 satırlar diye bir yer var bunu 1 olarak değiştirmelisin ki dosyadaki 1. satırdaki başlıklar yüklenmesin.

ayrıca csv ürün dosyası oluşturmak istiyorsan değişen pek birşey yok sadece kategori adı ile birlikte birde ürün adı diye bir sütun oluşturuyorsun. işte fiyat,miktar alanları oluşturmak istiyorsan bunlar içinde sütun oluşturuyorsun falan.
    bir dene olmazsa daha sonra başka örnek dosyalar da atabilirim.
    cuneytcetinalp likes this.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    14

xls dosyası ekledim dedim ama xls uzantılı dosyalar eklenemiyormuş bende görüntüsünü aldım xls ye geçirerek denersin.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

bana gereken ürünler kısmı. aslında csv yi yazdığım programla otomatik oluşturacağım ancak sorun farklı. eklle girilen kayıta resim eklediğimde o da şu:

images/p klasoruna
    10-50.jpg
    10-50small.jpg
    10-50big.jpg
    10-50medium.jpg
    10-50thick.jpg gibi resimler atıyor... ben csv de abc.jpg dersem bunu nerden bulup upload edecek. ben upload edeceksem nereye ne isimle ne şekilde yapmam gerek ?
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Bir url olarak vermeniz gerekli yine kendi sitenizin url adresini verebilirsiniz. public_html içinde resimler diye bir klasör açıp ürün resimlerinizi buraya atıp images sütununa http://site.com/images/1_urun.jpg gibi ekleyebilirsiniz
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Bu arada bu forum ne olmuş böyle. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. fazlaca profesyonel gözüküyor.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Herkesin desteği ile çok güzel bir forumumuz olacağına inanıyorum. PHP ve Smarty ile ilgili kategorileride oluşturduk Oradanda Modül oluşturma düzenleme ile ilgili bildiklerinizi ekleyebilir, sorularınızı yazabilirsiniz.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bayilik aldıgım yerden gelen xml dosyasını csv formatına çevirdim, dosya içerisinde bir degişiklik gerekli oluyormu idi, ben direkt csv ye çevirip admin panelden içeri aktarım yaptım fakat sonraki adım işlemlerinde adım adım neler yapmam gerekli bir yardımcı olabilirmisiniz. sütun degerleri ve sütun adı olayı nedir.

Member
    Tecrübe Puanı
    0

içerde hangi sütun hangi değere karşılık seçmen gerekiyor. ben bu işten kurtulmak için delphide küçük birşey yazdım. sütunları birebir eşitleyip sıyrıldım aradan.

ha birde çok fazla ürünü resmiyle birlikte alacaksan hosting firmanla görüşmen gerekebilir. çünkü işlem uzun sürünce server işlemi kesiyor
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

versiyon 1.1.
    abiler bu resim işi öldürecek beni ne yaptıysam almıyor.
    yapılanlar
    1. img ve p dosyalarını 777 yaptım
    2. ftp ye bir dosya oluşturdum resimleri oraya attım oda olmadı
    3. img nin içindeki p nin içine attım oda olmadı daha ne yapmam lazım. tabi oranın yolunu gözterdim.
    hosting 1 gb
    gerisi sınırsız
    aylık 3 tl
    yıllık 35

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks