Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: şifre dğeiştirme yardımm

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart şifre dğeiştirme yardımm

arkadaşlar personeller ekranına yetkisi olmayyan kullanıcı nasıl şifresini değiştirebilir...

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp: şifre dğeiştirme yardımm

Yetkisi olmayanın şifreside olmaz. Şifreside olmayınca değişecek şifreside olmaz. Yetkilerİ üye, admin yetkisinde kısıtlı kullanıcı ve admin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Member
    Tecrübe Puanı
    0

öyle değil diğer menülere yetki verdim fakat kullanıcı işlemlerine yetki vermeden şifre değiştirmenin yolu yokmu?

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Yani demek istediğin. Seçtiğin bir üyenin şifresinimi değiştirmek istiyorsun.
    Seçtiğin üyeyi detay tıkla. Gelen penceredeki şifre kısmına herhangi bir şifre gir ve kaydet tıkla. Böylece seçtiğin kişinin şifresini sen değiştirmiş olursun

Member
    Tecrübe Puanı
    0

hayır atıyorum ben size şifre verdim siz şifrenizi girdiğinizde bazı menülere yetki verdim bazılarına vermedim bu vermediklerim için personel sayfasıda var bu sayfaya yetkin olmadığı için kendi şifreni değiştiremiyorsun bunu başka türlü nasıl yaparım yani o menüye yetkisi olmayan biri kendi şifresini değiştiremezmii

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadasim.. Yetkisi olsun olmasin. Hesabi olan herkez login olup sifresi dahil profil vs degistirebilir. Eger sen bu kisinin hesabiyla login olmak istersen superuser modulünü kurarak istedegin üyenin hesabiyla login olabilirsin. Anladigim kadari ile sen yetki verdigin kisinin tüm yönetimi sende olsun istiyorsun. Eger öyle ise yarin hatirlativer süperuser modulünü paylasirim.
    Modul su sekilde calismaktadir. Admin panelden üyenizin adini tikliyorsunuz. Bu üyenizin panelinde süper user butonunu tiklamak sureti ile o üyenizin hesabi ile login oluyorsunuz. Ve böylelikle üyenizi yönetebiliyorsunuz. Sifre degistirmekte dahil.

Member
    Tecrübe Puanı
    0

tmm bunu paylaşım iyi olur ama siz beni bi anlamadınız bakin demek istediğim şu şimdi ben şirketin sahibiyim bu sistemi kullanıyorum çalışanlarımdan bir kaçına sistemin takibini vericem yani admin paneline şifre vericem fakat bunların yetkisini verirken şifre oluşturma yani kullanıcı oluşturma ekranına yetki vermiyeceğim ve bu ekrana yetki vermeyince o kişi kendi şifresini değiştiremiyor bunu nasıl ayarlarım

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Buna wMaster arkadaşımız daha iyi yanıt verebilirler ancak bir kullanıcın şifresini değişmesini engellemek bana biraz imkansız gibi geliyor. Hem kullanıcın şifresini değişmesini engellemenin size ne faydası olacak. Eğer yetki verdiğiniz kullanıcının hesabına ulaşmak gibi bir düşünceniz varsa superuser moduli işinizi rahatlıkla görür.
    superuser modulü ektedir. klasöre boş nir tr.php dosyası atıp ercümelerden türkçeye çevirebilirsiniz ( en.php dosyasını masa üstüne indirip tr adı verdikten sonra klasörün içine upload ediniz)
    Modulün kullanımı:
    Modulü modules klasörüne atınız. Admin panel modullerden aktif ettikten sonra herhangi bir kullanıcınızın hesabına giriniz. Kullanıcının hesabında superuser butonunu göreceksiniz. Bu butonu tkladıktan sonra sitenizin ana sayfasına gidiniz. Sayfanız daha önceden açılmışsa sayfanızı yenileyiniz. Bu kullanıcınızın hesabı ile login olduğunuzu göreceksiniz.
    Kolay gelsin

Member
    Tecrübe Puanı
    0

bakın anlamamışsınız benim amacım yönetici sayfasında kullanıcı oluşturmaya yetkisi olmayanların şifresini değiştirebilmelerini sağlamak bunun için napmalıyımm

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşım.. Kullanıcı oluşturma yetkisi olsun olmasın, admin yetkisi olsun olmasın. Hesabı olan herkez profilinden kendi şifresini değiştirebilir. Bu istediğinizin ne işe yarayacağını bilirsek belki bir fikrimiz olabilir. Birtakım kodlara müdahale ile şifre değişimini engellendiğini varsayarsak bundan tüm kullanıcılar etkilenir..Sizde dahil.
    Ne istediğinizi tam olarak anlayabilmiş değilim ancak sizin istediğiniz olmayacak birşey gibi.
    Siz yinede wMaster arkadaşımıza PM atın. Zannetmiyorum ama belki onun bir fikri vardır.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks