7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Havale ve KR fiyatını aynı yerde gösterme

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Havale ve KR fiyatını aynı yerde gösterme

[attachment=469]SUNU_2011-03-31.jpg[/attachment]
    İyi çalışmalar.
    Sistede görünen fiyat ile kredi kartı ile satış fiyatını aynı yerde göstermek istiyorum. Yani havale fiyatının %2si kadar atışlı şeklini kr olarak göstermek isiyorum. bunu nasıl yapabilirim.
    KR Tek Çekim = Havale fiyatı X 1,02 işlem bu olmalı.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cvp: Havale ve KR fiyatını aynı yerde gösterme

homefeatured.tpl ve product_list.tpl dosyalarındaki tutar kodlarından bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu satırlara
    {if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}<p class="price_container"><span class="price">{convertPrice price=$product.price}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='+Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}
    {if $priceDisplay}<p class="price_container"><span class="price">{convertPrice price=$product.price_tax_exc}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='-Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}

bunlarla değiştirin

{if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}Havale: <p class="price_container"><span class="price">{convertPrice price=$product.price}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='+Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}
    {if $priceDisplay}Havale:<p class="price_container"><span class="price">{convertPrice price=$product.price_tax_exc}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='-Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}

{if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}Kredi Karti: <p class="price_container"><span class="price">{math equation="(x * 2) / 100" x=$product.price}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='+Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}
    {if $priceDisplay}Kredi Karti: <p class="price_container"><span class="price">{math equation="(x * 2) / 100" x=$product.price_tax_exc}</span>{if $priceDisplay == 2} {l s='-Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

[attachment=471]SUNU2.jpg[/attachment]
    ilginiz için teeşkkürler.
    sorunu çözdüm sayılır. Yalnız sizin vermiş oduğunuz (x * 2) / 100 olan bölümde hesaplama da hata verdi. Bende o bölümü (x * 1.02) şeklinde yaptım düzeldi. Hesaplama doğru oldu.
    Yalnız şimdi başka bir sorun bu da satır problemi. Fiyat Havale KR nin karşında değil. alt satırda oluyor. Örnek resim ekte. şuan resimdeki 1. bölüm çıkıyor. ama ben 2.bölümdeki gibi olmasını istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Son düzenlediğin satırdaki KR satırındaki {/if} kodundan önce TL ekleyebilirsin

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler o bölümüde çözdüm. Yalnız Havale Yazısı ile fiyatı aynı satıra koyamadım.Koyunca da fiyat ile aynı büyüklükte oluyor ve alana sığmıyor. Fiyatın yazı büyüklüğünü nereden değiştirebilirim acaba. Muhtemelen tem üzerinden değişecek ama hangi dosyanın neresinde olabilir.

örneğin şuan 14 punto ise ben 10 puntoya getirmek istiyorum.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

css dosyasındaki "price_container" font-size değerlerinden ayarlayabilirsiniz

www.kalehosting.com.tr

Member
    Tecrübe Puanı
    0

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
    vermiş olduğunuz matematik formülünde sayfaya yazdırılan sonuç şekil yönünden bir problem var. Yani normalde sayfada 192,83 yazması istenirken 192.83 yazıyor. Yani virgül yerine nokta yazdırıyor. nokta yerine virgül nasıl yazdırabilirim. en son kullandığım kod aşağıdadır.

{if !$priceDisplay || $priceDisplay == 2}<p class="price_container"><span class="price">KR:{math equation="round ((x*1.02), 2); " x=$product.price}</span> {if $priceDisplay == 2} {l s='+Tx' mod='homefeatured'}{/if}</p>{/if}
    None

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks