10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kategori Bloğu Boş görünüyor

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kategori Bloğu Boş görünüyor

Merhabalar,

Müşterim deneme yaparken Müşteriler/Gruplar altındaki varsayılan grubu silmiş.
    Bu nedenle site ön yüzünden ürünlere girmeye çalıştığımızda "izin yok" diyerek ürünü göstermiyordu.
    Bu problemi giderdim. Yeniden grup oluşturum, kategorileri tekrar düzenleyip grup erişimini yeni oluşturduğum gruba göre tanımladım ve kaydettim.

Ancak hala bir problem var.
    Sitemde kategor bloğu var. Ancak içi boş.
    Kategori bloğunu Yönetim Panelinden kaldırıp tekrar kurdum ama işe yaramadı.

Versiyon: 1.2.5
    site url: www.ozonmarketim.com
    Web ve Google Uzmanı
    www.internettesin.com
    www.isingilizcesi.biz

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp: Kategori Bloğu Boş görünüyor

Modullerde ikinci bir kategori modulü varsa onu kaldırın modullerden
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

İlginiz için teşekkür ederim.
    Hayır sitemde ikinci bir kategori bloğu yok. Zaten problem daha önceki gönderimde de izah ettiğim gibi Müşteri/Gruplar listesinden varsayılan grubu kaldırıldıktan sonra meydana geldi.
    Web ve Google Uzmanı
    www.internettesin.com
    www.isingilizcesi.biz

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Grupları oluştururken kategoridede grubu tanıtmanız gerekmektedir. Kategoride grubu tanıtmadıysanız hangi kategoride aktif ise o gruba ait müşteriniz login olduğunda ancak kategoriyi görebilir. Örneğin standard grup aktif değilse normal bir ziyaretci login olduğunda kategoriyi boş olarak görür. Çünkü o kategoride yani standart gruba kategori tanıtılmamıştır. Admin panelden kategoriye girin. kategoriyi seçin ve düzenle tıklayın. Yeni eklediğiniz grup seçilmemiş olduğunu göreceksiniz. Ynei oluştuduğunuz grubu işaratleyip kaydet tıklayın. Bunu tüm kategoriye uygulayın sorun çözülecektir

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı "McDaim" post=8711 Nickli Üyeden Alıntı
    Grupları oluştururken kategoridede grubu tanıtmanız gerekmektedir. Kategoride grubu tanıtmadıysanız hangi kategoride aktif ise o gruba ait müşteriniz login olduğunda ancak kategoriyi görebilir. Örneğin standard grup aktif değilse normal bir ziyaretci login olduğunda kategoriyi boş olarak görür. Çünkü o kategoride yani standart gruba kategori tanıtılmamıştır. Admin panelden kategoriye girin. kategoriyi seçin ve düzenle tıklayın. Yeni eklediğiniz grup seçilmemiş olduğunu göreceksiniz. Ynei oluştuduğunuz grubu işaratleyip kaydet tıklayın. Bunu tüm kategoriye uygulayın sorun çözülecektir
    Merhaba McDaim,
    İlginizi için tekrar teşekkür ederim. Haklısınız, ancak ben buna dikkat ediyorum. Dediklerinizi yapmıştım ancak sorunum devam ediyor.

Bizim sıkıntımız şuradan kaynaklanıyor kanaatindeyim: Prestashop'un kurulumunda otomatik olarak gelen varsayılan grubu silindiği için AnaSayfa Kategorisi (Sistem Anasayfayı bence kategori olarak görüyor)grup izni silinmiş grupta tanımlıydı.
    Şimdi eğer bir şekilde anasayfa grup iznini yeniden yapılandırma şansımız olursa sorunumuz çözülebilir kanaatindeyim. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Web ve Google Uzmanı
    www.internettesin.com
    www.isingilizcesi.biz

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Yeniden yapılandırma şansınız var tabiki. Ancak yapılandırdığınız grubu kategorilere tanıtmayı unutmayınız

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı "McDaim" post=8713 Nickli Üyeden Alıntı
    Yeniden yapılandırma şansınız var tabiki. Ancak yapılandırdığınız grubu kategorilere tanıtmayı unutmayınız
    Aşağıda resimlerde görüleceği üzere düzenlemeler yaptım ama sonuç alamadım.Başka bir fikriniz var mı ?

[attachment=503]1.JPG[/attachment]

[attachment=504]2.JPG[/attachment]

[attachment=505]3.JPG[/attachment]

[attachment=506]4.JPG[/attachment]
    Web ve Google Uzmanı
    www.internettesin.com
    www.isingilizcesi.biz

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Eğer siz müşteri login olarak bakıyorsanız sizin müşteri hesabınada grubu tanıtmanız gerekmektedir. Müşteriler detayından gurbu tanıtarak deneyin birde. Yine değişmezse tekrar kafa yorarız

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı "McDaim" post=8715 Nickli Üyeden Alıntı
    Eğer siz müşteri login olarak bakıyorsanız sizin müşteri hesabınada grubu tanıtmanız gerekmektedir. Müşteriler detayından gurbu tanıtarak deneyin birde. Yine değişmezse tekrar kafa yorarız
    Hayır hayır müşteri logini değil. Standart misafir modunda bakıyorum.
    Web ve Google Uzmanı
    www.internettesin.com
    www.isingilizcesi.biz

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

[email protected] eklermisiniz

Bu Konudaki Etiketler