10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir. googlede böyle bir hata sorun veriyor siteye giris vermiyor

Member
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Re: Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

google siteni indexlerken zararlı bazı virüs tarzı dosyalar bulmuş olabilir. eğer kötü yazılım olmadığından eminsen google tekrar indexleme başvurusu yap.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    14

uyarıya tıkladığında alttaki gibi bir yazı çıkıyor buradan takip edebilirsin.

Bu uyarı iletisiyle tanımladığımız bir sitenin yöneticisiyseniz lütfen Web Yöneticisi Yardım Merkezinde yer alan talimatları inceleyin.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    14

ayrıca sitenin dosyalarını ftpden bilgisayarına kopyala ve antivirüs programı ile tarat bakalım zararlı yazılım var mı diye.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Re:Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

Sorunu anlamanın en doğru yolu google'ın "site yöneticisi araçları". Bunun için google'da bir hesap aç.Bu hesap içinde google hizmetlerinden "Site yöneticisi araçları" hizmetinde bir hesap aç ve siteni bu hizmet dahilinde google'a tanıt. Daha sonra bu servis içinde sitenle ilgili her türlü sorunu ve yapman gerekenleri google sana bildirir ve yönlendirir. Bu servis içinde "Tanılamalar" bölümü var, bu bölümün altında "kötü niyetli yazılımlar" taraması var. Buradan siteni manuel olarak hemen taratıp sorunun neden kaynaklandığını öğrenebilirsin.
    Benim tahminim sitene yüklediğin bir modül, eklenti olabilir, yada hosting aldığın serverlara bir virüs bulaşmış olabilir.

Kolay gelsin.

Senior Member
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Re:Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

bence bu site değil bu avatar bilgisayara zarar verebilir

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

merhaba,
    bu sorun script ile ilgili değil.
    bu soruna yol açan en sık 2 neden şunlar,
    1. si doğal olarak server'a virüs bulaşması. bundan serverda bulunan bütün siteler etkileniyor.
    2. si ise en yaygın olarak kullanılan cute ftp programının cracklı versiyonunu kullanıyorsanız eğer, transfer gerçekleştirdiğiniz tüm sitelere zararlı kod bulaştırıyor.

2. maddedeki sorun, benim başıma gelen olaydır. 15 tane sitemde aynı hatayı verince uzun uğraşlar sonucu sorunu buldum ve çözdüm. artık lisanslı kullanıyorum.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Paylaşımın ve verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Sayfalarda kötü amacli kod veya script bulundugunda tarayici zaten uyari veriyor. Ancak google aramalarda "bu site bilgisayariniza zarar verebilir uyarisi" ise bir sekilde serverin barindigi IP adresinden host hizmeti alan herhangi bir kullanicinin ilegal bazi yöntemler denemesi nedeni ile google bu IP"te calisan tüm siteleri kara listeye almistir. Sorun cözülmedigi takdirde google index"ten tamamen silinme tehlikesi mevcuttur. flood veya spam yapan siteler gibi sandbox"a indirme oldugu takdirde sitenizi yeniden google amcaya kabul ettirme uzun ve zahmetli bir sürectir. O nedenle sorunun kaynagini bir an evvel tesbit edip google amcadan sitenizin yeniden degerlendirmeye almasini istemeniz gerekmektedir. Sandbox"a düsen sitelerin tüm PR degerleride sifirlanmaktadir.
    Bilginize
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

siteyi sıfırdan kur. ama bu kez dosyaları ftp ye atarken cuteftp,smartftp tarzı lisans isteyip cracklenmiş yada trial da olsa filezilladan başka ftp programları kullanma, diğer ftp programları bilg.da antivirüs olsada olmasada ispiyonluyorlar senin ftp bilgilerini. başıma 2 günde bi geliyodu benim de . filezillaya geçtim sorun kalktı. ama bil.da temiz bi format at. yoksaki filezilla ilede aynı şeyler olur.
    None

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks