10 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree1Likes
  • 1 Post By dingdong

Konu: Hosting alan sorunu

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Hosting alan sorunu

Merhaba Ben PrestaShop_v1.4.4.1_TR kulanıyorum. Çok memnunum yanlız 500 MB hosting alanını aşmış durumdayım bir yerde sorunum var sanırım. haftalık ürünleri yeniliyorum. ama ondan olacağını sanmıyorum eski ürünleri siliyorum ama yinede hosting de hala Alan sıkıntım var. Adres www.boluindirim.com Bu sorun sadece benim yaşadığım bir sorun mu yoksa modülle alakalı bir sorun mu. Sildiğim ürünler mysql den silinmiyor mu diye düşünüyorum boyutuna bakamadığım sadece orası var sitenin bulunduğu klasörü bilgisayarıma indiriyorum 100 MB bile tutmuyor ama ben 500 MB ı geçtim 550 MB dayım acil yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

ana dizinde eski site yedekleriniz olabilir yada sildiğiniz ürünlerin resimleri duruyor olabilir kontrol edin bir yerde illaki alan harcayan dosya vardır
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Sitenin bulunduğu dizini komple download ediyorum. 43 MB sorun siteden değilde hosting de olabilir mi? Hosting sıfırdı. İlk bu siteyi kurdum öncesi yok.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

358 MB mysql veri tabanım olmus böyle bir sey olabilir mi böyle bir sorun yasayan oldu mu hiç

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Bu bir sorun değildir. Siparişler siteye yapılan bağlantılar hepsi veritabanına kaydedilir. Admin panelden bunlar silinebilir
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Daha önce forumda paylastigim veritabanindaki tablolari bosaltin. Siteniz hizlanacagi gibi alaninizada yer acilmis olacaktir. Ayrica DB yedeklemeye bakin. Eski yedekleri silebilirsiniz. Adminimizin dedigi gibi hosting backup'a da bakin eskileri, gerekmiyorsa hepsini kaldirin. Ayrica eklediginiz ürünlerin resimleri ftpnizde orjinal boyutu ile yer alir. Ürün resimlerinizi eklemeden önce boyutlarini düzenleyin.
    Kolay Gelsin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Nasıl silebileceğimi tarif edermisiniz.

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

DB`den cart, connections (bu tablo oldukca büyük alan kaplar), connections_source, pagenotfount tablolarini bosaltabilirsiniz.
    Fakat dikkat edin. Tablolari silmiyorsunuz sadece bosaltiyorsunuz. Bu islemden sonra sitenizinde hizlandigini göreceksiniz.
    Kolay Gelsin
    Konu McDaim tarafından (03-20-2012 Saat 11:20 PM ) değiştirilmiştir.
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür Ederim

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Bu bir sorun değildir. Siparişler siteye yapılan bağlantılar hepsi veritabanına kaydedilir. Admin panelden bunlar silinebilir
    admin likes this.
    We offer 100% pass result in first attempt for all kind of IT exams including braindumps and C4090-958 . Join Youtube online course to save a big deal on real exam.if you need more information Facebook see main University of Washington Good Luck.

Bookmarks