5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: PrestaShop Kurulumu 3. Adımda Takılanlar

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart PrestaShop Kurulumu 3. Adımda Takılanlar

Merhabalar arkadaşlar

PrestaShop'un kurulumunun 3. adımında birçok arkadaşımızın takıldığını gördüm ve yardımcı olmak istedim.

Şimdi arkadaşlar kurulumda takılmanın başlıca nedenleri var ;

1 - Hosting - Resell Hesabınızın Php olmaması.

2 - Hosting - Resell Hesabınızın PHP Olması fakat PHP sürümünün desteklenmemesi.

3 - Kurulum Adımında Veritabanı tablosunun ön girdi bilgisi.

Bu konuda sorunu olan arkadaşlar sorunlarını burdan belirtirlerse elimden geldiğince yardımcı olucam ..

Mehmet KILIÇ
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:PrestaShop Kurulumu 3. Adımda Takılanlar

hocam çok gariptir 3 gündür bu işle uğrasıyorum çeşitli sürümlerini kurudm hep 3. adımdan 4. adıma geçemedim. geçen gün nasıl olduysa bir daha denedim 4. adıma geçti. heralde sorun 777 yalnıs yapmam da diye düşündüm. sonra forumu kaldırdım. bir üst sürümünü kurdum.. fakat yine aynı sorun 4. adıma geçemedim. onu silip kurabildiğim versiyonu tekrar attım ftp den kurmaya calıstım yine 4. adım engeli gerçekten şaka gibi. sunucu php sürüm aynı değişen bişey yok.

şimdi soruna gelelim. Asıl sorun şuradan kaynaklanıyor. instal/sql dosyasının içindeki db.sql i yani tabloları data baseye tam olark kuramıyor. her 3. adımdan 4. adıma geçişimde phpMyadmin paneline girip tabloların sayısına bakıyorum. ortalama 58- ila 62 arasında kalıyor. yani tam olark tabloları kuramamasından kaynaklanıyor.

kesinlikle systam name password de sorun yok sql data baseye bağlantıda sıkıntı yok yani db ye bir takım tablolar işlenebiliyor sonuçta !!!

elimle import edyorm.kayda değer bişey bulamadım. ing form sitesnde araştırdım. db.sq ansi formatında... utf8 yaptım düzeldi diyor. aynısını deniyorum bu sefer kabul etmiyor hiç ilerlemiyr. yani kabul edilir bi durum değil... olmayacaksa hiç olmasın madem oluyor yanlış yaptığımız bişeyler var..

el birliği ile şu sorunu çözelim.. adam akıllı bir çözüm yolu bulunamayan tek konu bu sanırım.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

iyi çalışmalar.
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

kurulumda sql daha önce yüklenmiş tabloların üzerine yazımda sorun çıkabilir. mysql'den tabloları kaldırıp yeniden kurulum deneyin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Tşkrler..
    Hocam onlarıda denedim. Yeni db oluşturdum db kaldırdım farklı db ler kurdum. hatta başka bi yerden db açtım. başka bi sunucudan ip ile yönlendirdim. db yi buldu sorun yok fakat tabloları eksik yüklüyor. bir türlü tamm lamıyor. ortalama 60 tablo yüklüyor normalde 135 adet tablo kurulması gerekiyor. bir kaç gün içinde sunucu değiştiricem sanırım ama bunun bi çözümü olmalı. Sonuçta aynı sistem üzerine kuruldu bikere sorunsuz çalıştı. neden böyle yapıyor üstelik çoğu kişinin sorunuda bu....
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Bu tip sorunların (Sitemizde arama yaptıysanız) kaynağının hosting olduğunu belirtmek isterim.
    Bu sebepten dolayı Hostinginizde GD Library, PHP5+, MySQL5+ bulunmasının yanı sıra sorunun daha farklı sebepleri de olabilir. Hostinginizin detaylarınıda bilmediğimiz için burdan pek çok Deneme yanılmalara sizleri sevkedebileceğimiz gibi bizce en doğrusu daha sağlıklı hosting firmalarından yada bizden Hosting + Presta bazlı destek almanızdır. Bu sayede hem hosting sorunlarınıza hemde ilerde presta bazlı sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.

İyi seneler
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks