6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Sitemi taşıdım - dil sorunu yaşıyorum

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sitemi taşıdım - dil sorunu yaşıyorum

Merhaba,
    localhostta kurup çalıştırdığım siteyi sunucuya olduğu gibi veritabanı ile birlikte sorunsuz bir şekilde taşıdım.

yönetim paneline de sorunsuz girebiliyorum. fakat ana sayfa bomboş çıkıyor. bu sorunu buradan araştırdım ve türkçe iso kodunun "tc" yapmam gerektiğini öğrendim ve yaptım. şimdi anasayfada açılıyor. fakat hem ingilizce hemde tükçe seçimlerim birşeyi değiştirmiyor.
    site, türkçe dilini hiçbir şekilde görmüyor.

sadece yönetim panelinde menüler türkçe. o kadar. localden sunucuya noktasına virgülüne kadar dokunmadan taşıdığım bir site niye böyle dil hatası veriyor?
    localdeki dil ayarlarımı export edip sunucudakine import ettim yine birşey değişmedi.

sitenin çalışmasında ise her hangibir sorun yok.

ne yapabilirim? yardım edebilir misiniz?
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp:Sitemi taşıdım - dil sorunu yaşıyorum

admin panel modullerden block modulleri kontrol et.tercümede hata etmiş olmalısın. Yani ingilizce den türkçeye çevrimin uygulaması yapmış olabilirsin. Bu nedenle blocklar ingilizce gözüküyordur
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

en.php dosyalarında görünüm

<?php

global $_MODULE;
    $_MODULE = array();

şeklinde olmalıdır.
    Eğer en.php dosyalarında ingilizce tercüme
    yani dosyada
    $_MODULE['<{blockcategories}prestashop>blockcategories_8f0e d7c57fca428f7e3f8e64d2f00918'........ şeklinde gözüken tercüme kodları varsa blocklar ingilizce gözükür

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Sayın McDaim,

mesajımdada belirttiğim gibi ayarlarımın noktasına dokunmadım.
    şu an localhostumda sorunsuz çalışıyor.

bahsettiğiniz dosya olması gerektiği gibi
    <?php

global $_LANG;
    $_LANG = array();

?>

iso kodunu tr yapınca site hiç açılmıyor. tc yapınca açılıyor fakat bu seferde türkçeyi görmüyor.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada şöyle bir şey daha var,

iso kodunu tr yapınca;
    [ul]yönetim paneli tam türkçe oluyor[/ul][ul]tercümelerden türkçe çevirilerin hepsini görebiliyorum[/ul][ul]ama site ana sayfası hiçbir şekilde açılmıyor. sadece yönetim panelinden mağaza dilini ingilizce olarak ayarlarsam açılıyor. site anasayfasını açıp dil seçeneğini türkçe yaptığım anda boş sayfa olayına geri dönüyor.[/ul]

iso kodunu tc yapınca;
    [ul]yönetim panelinde sadece menü başlıkları türkçe oluyor[/ul][ul]tercümeler kısmına girdiğimde hiç bir şekilde türkçeyi görmüyorum[/ul][ul]site ana sayfası açılıyor. ama türkçe dil seçeneği çalışmıyor. 2 dil seçeneği de ingilizce olarak çalışıyor.[/ul]
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

block modullerinde tc.php dil dosyalarını kontrol et. tercüme kodları olması gerek. eğer gözükmüyorsa block modullerin türkçe dil dosyalarını yeniden yükle. Ayrıca admin paneldende tercümeleri manuel olarak yapabilirsin. deneme için ekte block userinfo modulünün tc dosyasını gönderiyorum. modules/blockuserinfo klasörüne at neticeyi gör ona göre hareket edersin.
    ekte: tc.php [file name=blockuserinfo.rar size=682]http://presta-tr.com/media/kunena/attachments/legacy/files/blockuserinfo.rar[/file]

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks