Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: flower teması sorunu, lütfen yardım...

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart flower teması sorunu, lütfen yardım...

www.komikdavetiye.com siteme prestashopu kurdum ama tema ile ilgili bir sıkıntım var, yukarıgit.zip uygulamasını da yükledim, sadece buton çıkıyor sayfayı yukarı kaydırıyor. ürün açıklamaları diğer temaları seçtiğimde ürün resminin yanında görünüyor ama flower temasını seçtiğim zaman açıklamalar alta kayıyor. yukarıgit.zip uygulamasının özel tema için uygulanan kodunu da uyguladım sisteme ama ürün açıklamaları yine altta kalıyor. buton çıkıp sayfa yukarıya almasını değil de benim istediğim yanında çıkması. bu konuda bana yardımcı olabilecek değerli arkadaşıma şimdiden çok teşekkür ederim. (evlenme aşamasında ise düğün davetiyesi hediye edebilirim, yeterki şu sorunu çözelim) , presta sürüm 1.1 kurulu.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cvp: flower teması sorunu, lütfen yardım...

bir iki resimle açıklayabilirsen ben gezindim sitende ancak sorunu tam olarak görebildğimi söyleyemem şablonda sitene çok güzel oturmuş.. Akşam incelerim. Siz burdan ekran görüntüleri ile anlatın ben akşam bakar cevap yazarım.. O yukasrı kaydırma modülünüde burdan ekleyebilirsen inceleyelim.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:flower teması sorunu, lütfen yardım...

http://www.presta-tr.com/dosyalar/Modüller---Eklentiler/v1.1-uyumlu-moduller/YukariGit.zip/ bu uygulamayı indirdim, kurdum , sadece sayfanın en aşağısında yukarıgit diye buton çıkıyo sayfayı yukarı kaydırıyor. acaba bu uygulama ürün açıklamasını yukarı almak için değil mi ?

benim istediğim uygulama ürün açıklamalarını ürünün yanında yayınlamak.3 resim gönderiyorum ekte. bu sorunu çözebilirsek çok minnettar kalacam size kardeşim ...
    evlenmeyi düşündüğün zaman da davetiyen benden hediye. yeterki şu sorunu çözüme kavuşturalım.

TAM OLARAK İSTEDİĞİMİ RESİMLERİN ÜZERİNDE DE AÇIKLADIM. ŞİMDİDEN ÇOK TŞKLER.

1.RESİM: http://www.cddavetiye.com/sorunresmi/presta1.JPG
    2.RESİM: http://www.cddavetiye.com/sorunresmi/presta2.JPG
    3.RESİM: http://www.cddavetiye.com/sorunresmi/presta3.JPG

BU ARADA BU SORUN BROWSERDAN DEĞİL SANIRIM , CHROME DA DA AYNI, MOZİLLADA DA AYNI, İE8 DE DE AYNI YANA KAYIYOR. BAŞINDAN BELİRTEYİM. KULLANDIĞIN BROWSERDAN DİYECEK ARKADAŞ OLURSA DİYE.
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Mesaj:-----Başıma geldiği için belki faydası olur. Detay yazıları yana kayıyor dediğin detayda yazı rengi farklı. Sanırım renk kodlamasından meydana geliyor. Admin panelden metin editöründen yazıları sil tekrar yaz. Temalar arasında yazıların kodlanmış şekliyle kopyala-yapıştır sisteminde hatalar meydana gelebilir. Hatalı olan detay yazılarınını tekrar yazarak dene-----

yok abicim. malesef gene yemedi, 1 tane üründe yaptım dediğiniz gibi değişiklik (silip tekrar yazma olayını) ama gene kayıyo. css ile mi java ile mi alakalı acaba... benim şüphem o dosyalarda ama ...
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Diğer temanın prestashop klasöründeki .tpl dosyalarını yükleyerek denedinizmi? yani bozuk temanın tpl dosyaları ile yer değiştirerek deneyin birde.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

yok abicim, tpl leri de attım, gene yemedi,

ama kafamda bi ampul yaktın abicim,

prestanın sıfır kurulan temasındaki css , config ve js klasörünü de atınca düzeliyo bu kez de üstteki logo kısmı, yazılar felan yok oluyo , onu da editlemek benim için zor,

ama tahminimce css den sanırım... biraz daha bi kurcalıyim bakiyim de sonucu yazarım burdan inş. çözebilirsem tabii o da...
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

üstteki lgo derken? css'deki image isminden kaynaklanır resim değişmesi. css kurcalamaktan imtina ediyorum dersen logonun ismini dosyadaki images ismiyle değişirsin logon çıkar. Yani bir temanın css'teki ismi logo.jpg diğerinde store.jpg ise logo.jpg olarak logunun adını değiş dizine at logon bu şekilde çıkar. Logonun ismini bulamıyorum dersen resmin üzerine sağ tıkla yeni pencerede aç de resmin bulunduğu dizini linkte görürsün.
    Kolay gelsin

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

logo kısmı derken sayfanın üst kısmının tamamı demek istedim, kargolama, ödeme paketleme vs bişiler yazıyor ya
    o kısım komple gidiyo diğerinin css sini atınca.

sorun kaynağı css çok büyük olasılıkla zaten onu çözdüm de, ama hangi satırdaki kodu kurcalayacağımı bulamadım. css nin biri obürüne de benzemiyoki hani hatalı yeri bulup silem değiştirem...

yok abi bu sorun kesin css den... ben bunun kanısına varmışım... :-( ama sorunu çözemiyorum bi türlü o iki satırlık kodu bulupta, çıldıracam, yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim bi sorunu çözemedim...
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

bu temayı kafam kızıyo az kaldı kaldırıp atacam çöpe... daha da flower 1.0 kurarsam ne olayım... çözemedim halen yaa... vmaster kardeşim, buralardaysan sende tut bi ucundan Allah rızası için... bi taraftan mcdaim abi, bi taraftan sen bi taraftan ben çözek şu sorunu...
    None

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks