Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Prestashop Mobil Cep versiyonu

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Prestashop Mobil Cep versiyonu

Beyler, elimde suan Iprestashop var, yani cepte kullanilabilen versiyonu
    yalniz bir türlü kuramadim.
    Modul kismini prestashopta modullerin icine atiyorum, o zamanda kontrol panelinde modüller yok oluyor.
    modulu siliyorum bu sefer kontrol panelinde modüller gözükmeye basliyor.
    tekrar yüklüyorum, tekrar kayboluyor.
    direkt modulün icine Iprestashop modülünü atmak yerine, komple modül olarak ftp deki modüle aynen öyle atiyorum gene olmuyor
    Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaslar mutlaka yorumlarinizi esirgemeyin.
    dosyayi buraya koydum, bende ayni sekilde aramalardan buldum, normalde 69 euro , ama bir türlü kullanamadim bu dosyayi.
    anlayan arkadaslar yardimci olursa herkes faydalanmis olur.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp: Prestashop Mobil Cep versiyonu

Anlasildi
    kimse bilmiyor herhalde
    kendi kendime cevabini bulurum gibi
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Versiyon uyumsuzluğu gösteren modul kurulumunda moduller sekmesi kaybolur. Tavsiyemiz sisteme uyumsuzluğu olan modulleri kullanmamanızdır.
    Yani bu sisteminizde arıza olduğunu göstermez. Sadece versiyon uyumsuzluğudur
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam bende aynen onu düsünmüstüm
    ayni sey yeni aklima geldi
    bi deneyim
    ayni versiyon olursa burdan bildiririm mutlaka
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Prestashop 1.3.2 versiyonu bulamiyorum, direkt indirebilecegim link varmi ?
    Prestashop sayfasinda malesef en son aktue olani sadece var
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Malesef gene olmuyor.
    1.3.2 yi indirdim ve yükledim ama sonuc alamiyorum.
    modüller gene gözükmüyor, Modüller ancak bu iprestashop taki modülü yüklemedigim takdirde görünyor,
    ama bana Prestashop un mobil sayfasi lazim
    acaba nerde hata yapiyorum ? yada neden modülü yükleyince diger modüller kayboluyor ?
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

programdaki ingilizce yaziyi okudum
    aklima takilan su oldu

iPrestaShop

Installation in english:
    1. Copy the folder themes/iprestashop/ in your themes directory /<myprestashop>/themes/
    2. Copy the folder modules/iprestashop/ in your modules directory /<myprestashop>/modules/
    3. Go to your back-office > tab "Modules" > install "iPrestaShop core module"
    4. That's all !

3 Cü shikta ne demek istiyor ? modulemi gidicem yoksa önce tab a tiklayip sonra Modul mü ?
    cünkü ne kadar baktiysam orada yazani bulamadim.
    eger direkt modülden bahsediyorsa, modül diye birsey yok (cünkü yükleyince kaboluyor ) eger tab a tiklayip sonra acilan sayfadan bahsediyorsa o zamanda o sayfada ne degisikligi yapicagimi bulamiyorum
    biri yardimci olursa cok sevinirim.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Bu arada, dosyayi incelemek isteyen arkadaslar burdan bakabilirler

http://www.megaupload.com/?d=DC0KNCIU
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

1.3.1.1 Versiyonu kurun. Sorunsuz çalışmaktadır. Tek kusuru Türkçe dil seçeneğinde. Bazı arkadaşlar soruna farklı şekilde çözüm üretmişlerdir. Kesin çözüm tr olan dil kodunu tc olarak değiştirip modullerdeki tr.php dosya adlarınıda tc.php olarak değiştirilmek suretiyle sorun ortadan kalkmaktadır.
    İngilizce olarak verdiğiniz direktifler tema kurulumu ve modul kurulumunu anlatmaktadır.
    Yani; kullanmak istediğiniz temayı ana dizinde bulunan themes klasörüne atacaksınız ve admin panel şablonlar sekmesinden bu temayı aktif etmeniz gerekmektedir.
    Diğeri; modul kurulumudur. Modul klasörünü ana dizinde bulunan modules klasörüne upload edip admin panel moduller sekmesinden bu modulü aktif etmeniz istenmektedir.

Modullerin kaybolması sorunu.
    Sisteminizde bulunan orjinal moduller versiyonunuza uyumludur. Herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Ancak ilave modul kurulumunda kurmak istediğiniz modulün versiyon uyumsuzluğu varsa bu modulü kullanabilmeniz imkansızdır. Modul kurulumundan önce kurmak istediğiniz modulün versiyonunu inceleyiniz. Bazı moduller tüm versiyona uyumlu olduğu halde şahsi olarak yazılmış moduller modulü yazanın kendi versiyonuna göre yazmış olduğu modullerdir ve farklı versiyonlara uygun değildir.
    Modul yüklerken toplu olarak birden fazla modulü aynı anda sisteminize yüklemek yerine tek tek yükleyip her modulün verisyona uyumunu deneyerek kurmanız, uymsuzluk gösteren yani moduller kısmının kaybolmasına sebep olan modulü derhal sistemden kaldırmanız veya modulü yükledikten sonra kurulumda hata veren modulü derhal sistemden kaldırmanız gerekmektedir.
    Son olarak diyeceğim, versiyon uyumsuzluğu olan modullerin versiyona uyumu hakkında pek bir yardımda bulunamayız. Ancak modulü yazan kişi ile irtibata geçebilirseniz sorunu bu şekilde çözme imkanınız belki olabilir.
    Umarım yukarıda vermiş olduğum yanıt ber nebze olsun aydınlatıcı olmuştur.
    Kolay gelsin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Member
    Tecrübe Puanı
    0

Tesekür ederim.

Yalniz o dediginiz temayi mesela, temalar kisminda degistiremem.
    Birincisi ? bu tema sadece web sitenin mobil versiyonu icin hazirlanmistir, yani benim web siteme biri cep telefonundan girecegi zaman, site mobil versiyonu görünüyor.

Ikincisi ise ; Modülleri tek tek yükleyin demisinizt ya, zaten bir tane modül mevcut, ben modülleri tek tek yüklemek yerine, icindeki dosyalari tek tek silsem veya yüklesem belki o zaman bir yardimi olabilirmi?.
    simdi öncelikle sitenizdeki 1.3.1.1 versiyonu indiricem onunlada deneyecegim, umarim olur.
    aslinda ben dosyayi yukarda linkini verdim. bu cok güzel bir program. sayfayi iphone uyumlu yapiyor vede buttonlar bile iphone ile ayni sekilde görünüyor.
    uzun zamandir ugrasiyorum. umarim halledicem sonunda.
    None

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks