7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 1.1 sütümü için ie7 sorunu

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 1.1 sütümü için ie7 sorunu

Merhaba arkadaşlar presta ya yeni başladım, benim sornunm , versiyon 1.1 için sayfayu ie7 de açtığımda "hesabınız ve sepet" kısmı tam gözükmüyor, başka temalarda dendim tam düzelmiş halini bulamadım.
    [img size=668]http://www.presta-tr.com/media/kunena/attachments/legacy/images/sorun_1.jpg[/img]
    Bu sorunu nası giderebiliriz???
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cvp:1.1 sütümü için ie7 sorunu

Sorun ie7 den kaynaklanmıyor.Header içindeki dil bloğu sanki tüm dil seçenekleri kullanılacakmış gibi düşünülerek çerçeve ayarları sonuna kadar açık geliyor.Bu nedenle yanındaki linkler bloğu ve aslında sağ üst köşede olması gereken arama kutusu,header çerçevesi içine sığamıyor ve yer değiştiriyor.Bu nedenle tüm bloklar birbirini etkiliyor ve ortaya hepsi yerinden kaymış bir görüntü çıkıyor.Bunu tema klasöründe bulunan global.css dosyasında ufak bir değer değişikliği ile çözebilirsiniz.
    Sunucudaki Prestashop ana klasörünün içindeki themes klasörünü açın,Prestashop klasörünü göreceksiniz.Onuda açın bu kez css klasörü çıkacak,onuda açınca "global.css" isimli dosyaya ulaşacaksınız.Bu dosyayı bir metin düzenleyici ile açın.Burada /* block top languages */ başlığını bulun.Bu başlık altında,

#languages_block_top ul#first-languages {
    float: left;
    height: 1.5em;
    width: 8.6em;
    }

satırlarını bulun.Burada 8.6em değerini 5.6em yapıp kaydedin ve sunucudaki yerine yükleyin.Böylelikle header içindeki tüm bloklar olması gereken yere gelecektir.Arama kutusu kendi yeri olan sağ üst köşeye geçecektir ve hesabıbım bloğuda kendi yerine yükselecektir.Aynı sorun tüm tema seçeneklerinde de vardır.Çözümü de aynıdır.Her temanın kendi global.css dosyasında aynı değişikliği yaparsanız hepsini sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.
    Her ihtimale karşı orijinal tema için ayarları düzenlenmiş bir global.css dosyası yüklüyorum.Dilerseniz indirip doğrudan bu dosyayı sunucunuza yükleyerek sorunu giderebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

harika !
    teşekkür ederim bunun için araştırıp duruyodum bende.
    Çok teşekkürler
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Dosya yüklerken sorun çıktı sanırım.Orijinal tema için ayarı yapılmış "global.css" dosyası aşağıda.Dileyen indirip kullanabilir. [file name=global.zip size=11854]http://www.presta-tr.com/media/kunena/attachments/legacy/files/global.zip[/file]

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

aynı sorun 1.2 beta sürümündede var,
    düzeltmek için

/* block top languages */

kısmını şu şelikde düzenleyin

#header #languages_block_top {
    margin: -1.0em;
    float: left;
    height:1.5em
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

bu seferde mozilla da arama çubuğunu bir alt satıra atıyor, 1.1 ve 1.2 de

düzelten var mı?
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

abicim ben bunları yaptım herşey tamam dediğin gibi menü yukarı cıktı fakat arama çubuğu hala yerine sağ köşeye geçmedi bunu çözersen sevinirim emeğine sağlık
    None

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks