Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Renkleri Değiştirmek

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Renkleri Değiştirmek

Arkadaşlar Merhaba,

Computorium temasını çok beğendim. Emeği geçenlerin eline sağlık.

Sorum şu:

Kutuların mavi olan rengini değiştirmek istiyorum
    Arkaplan rengini ve zemin rengini de değiştirmek istiyorum

bu renklerin yazılı olduğu kodlar nerededir ?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp:Renkleri Değiştirmek

Merhabalar,

Temanızın arka plan rengini değiştirmek için "themes/sizintemanız/css/global.css" dosyasını açıp

Bu kodları bulup;

Kod:
    body {
    	background-color: white;
    	font-size: 11px;
    	font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Sans-Serif;
    	color: #5d717e;
    	text-align:center;
    	background: #fff url('../img/bg.gif') repeat-x;

}
    Bunlarla değiştiriniz.

Kod:
    body {
    	background-color: #fff;
    	font-size: 11px;
    	font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Sans-Serif;
    	text-align:center;
    	background-color: #B3CCA4;
    }

Bu işlem sadece arka plan renginizi değiştirecektir. İstediğiniz herhangi bir rengi vermek için ise, vermiş olduğum kod'un içinde ki

Kod:
    kısmını, kendi renk kodunuzla değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Ayırca kutuların mavi renklerini css dosyası ile değiştirmeniz mümkün değildir, çünkü o kutular bir resimdir. Ancak o resimin yolunu bularak, yeni yapmış olduğunuz kutuyu aynı isimle gereken dizine kopyalayıp eskisi ile değiştirebilirsiniz. Mavi kutuların hangi dosya olduğunu öğrenmek için ise, site üzerinde kutunun üzerine gelip sağ tıklayın, "Arka Planı Farklı kaydet" dediğinizde dosya adı karşınıza cıkacaktır bu dosyayı temanızın içinden bulup istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.. Her ihtimale karşı dosyalarınızın yedeğini almanızı öneririm.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşım çok teşekkür ederim.

Arkaplanı hallettim.

Kutuların yerini bahsettiğiniz yöntemle bulamadaım. Sağ tıklayınca arka planı farklı kaydet diye bir seçenek çıkmıyor. Diğer seçenekleri denedim ama yolu göremedim.

Resim olduğuna göre temanın img klasörü içinde olabileceğini düşündüm. Tahminimde haklı çıktım. İlgili resim dosyalarını ps ile renklerini değiştirip yeniden kaydettim.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar,
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Evet, img klasorunde de bulabilirsin ben hangi dosya olduğunu daha rahat anlayabilmen için söylemiştim. Ama sorunu cözdüğüne sevindim, rica ederim.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşım eline sağlık temanın rengini değiştirmeyi güzel anlatmışsın. Ben temanın rengini değil de temanın içindeki yazıların ( katagoriler başlığı gibi ) rengini değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim. Cevap verirsen sevinirim.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Kutu başlıklarını ve yazı renklerinin yerini çok aradım ama bulamadım malesef.
    Bunların tema dosyalarında değil presta dosyalarında olması gerekir sanırım.
    Forumda benzer bir soruya modules klasöründeki dosyalarda bulabilineceğine dair bir cevap yazılmıştı.
    Modules deki tüm klasörleri açtım. tr.php uzantılı klasörleri inceledim ama bulamadım.
    Presta klasörlerinin içeriklerini iyi bilen bir arkadaşın yardımcı olması lazım sanırım.
    Mesela KATOGORİLER yerine ÜRÜNLER yazmak istiyorum ama dosya hangisi bilemiyorum ki değiştireyim.
    Acaba bu başlığın hangi dosyada yazılı olduğunu belirleyen bir program ya da yöntem var mı onu araştıracağım.
    Bulursam buraya yazarım.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    15

günal yazan:
    Arkadaşım eline sağlık temanın rengini değiştirmeyi güzel anlatmışsın. Ben temanın rengini değil de temanın içindeki yazıların ( katagoriler başlığı gibi ) rengini değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim. Cevap verirsen sevinirim.
    Merhaba;

Temanızın içinde css klasoru içindeki global.css dosyasını açınız. Sitenizde hangiblok başlığının yazı rengini değiştirmek istiyorsanız o blok başlığının arkasındaki resimin hangisi olduğunu bilmelisiniz. Bunun içinde yine yukarıda anlattıgım yol ile, blok başlığının üstüne sağ tıklayıp Arka Planı Farklı Kaydet ile resmin adını öğrenin. Global css dosyası üzerinde o dosya adını aratın.

Örneğin benim sitemde ki blok başlıgının altındaki resimin adı : "block_header.jpg"

Global.css dosyası içinde CTRL + F Tuşu ile arama kısmına block_header.jpg yazdıgımda o blok başlıgına ait kodların satırlarını göreceksiniz.

Bakınız :

div.block h4 {
    font-family: Helvetica, Sans-Serif;
    font-weight: bold;
    font-size: 1.2em;
    padding-left:0.5em;
    border-bottom:1px solid #595A5E;
    padding-top:2px;
    line-height:1.3em;
    color: #E21717;
    height: 29px;
    background: transparent url('../img/block_header.jpg') no-repeat top left;

Blok başlıgının yazı rengini değiştirmek için yukarıdaki kodda bulunan

color: #E21717;

satırındaki renk kodunu istediğiniz renk kodu ile değiştirin.. Blok başlığının rengini değiştirmiş olacaksınız

Her blok başlığının arkasında ki resim aynı olmadıgından dolayı tüm blok başlıkları için aynı işlemi yapmanız gerekir.
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    15

burcka yazan:
    Forumda benzer bir soruya modules klasöründeki dosyalarda bulabilineceğine dair bir cevap yazılmıştı.
    Modules deki tüm klasörleri açtım. tr.php uzantılı klasörleri inceledim ama bulamadım.
    Presta klasörlerinin içeriklerini iyi bilen bir arkadaşın yardımcı olması lazım sanırım.
    Mesela KATOGORİLER yerine ÜRÜNLER yazmak istiyorum ama dosya hangisi bilemiyorum ki değiştireyim.
    Acaba bu başlığın hangi dosyada yazılı olduğunu belirleyen bir program ya da yöntem var mı onu araştıracağım.
    Bulursam buraya yazarım.
    Sizede Merhabalar,

Blok başlıkların adını dilediğiniz gibi değiştirmeniz için yapmanız gerekenler ;

Yönetim panelinden

ARAÇLAR > Tercümeler

sekmelerine tıklayıp açılan sayfada "Tercümeleri düzenle" kısmından "Modül Çevirisi" olanı seçip yandaki turk bayrağına tıklayın tüm modülleriniz cıkacaktır. Oradan hepsini istediğiniz gibi görebilir/değiştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.
    None

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

KraL yazan:
    burcka yazan:
    Bulursam buraya yazarım.
    Sizede Merhabalar,

Blok başlıkların adını dilediğiniz gibi değiştirmeniz için yapmanız gerekenler ;

Yönetim panelinden

ARAÇLAR > Tercümeler

sekmelerine tıklayıp açılan sayfada "Tercümeleri düzenle" kısmından "Modül Çevirisi" olanı seçip yandaki turk bayrağına tıklayın tüm modülleriniz cıkacaktır. Oradan hepsini istediğiniz gibi görebilir/değiştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Değerli Kardeşim,

Gerçekten çok yardımcıı oldunuz. Sağolun, varolun.

Saygılar,
    None

Member
    Tecrübe Puanı
    15

Birşeyleri çözebildiysek ne mutlu bize
    None

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks