6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Tema dosyalarında değişiklik sorunu!

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Tema dosyalarında değişiklik sorunu!

Merhaba arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın baa göre saçma bir konuyla karşınızdayım.
    Presta'nın genel kullanımını bilmiyorum bir kaç gündür çözüyoruz.
    Kendi var olan temasını şık bir şekilde düzenleyeceğim. Ancak footer inde header.tpl dosyalarına ne eklersem ekliyeyim site üzerinde görünmüyor. Dosyayı açıp eklediklerim içindemi diye bakıyorum içinde. Ancak görünmüyorlar. Acaba dedim templateleri db üzerindem tutuyor baktım ordada yok. Dedim belki panelden üdzenlemek gerekiyodur onuda bulamadım.

Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?
    None

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp: Tema dosyalarında değişiklik sorunu!

Prestasop sistemi genel olarak modullerle calismaktadir. ana dizinde footer header dosyalari modullerden cekmektedir. renk, yazi, buton vs düzenlemek istiyorsaniz daha cok temaniz/css/global.css dosyasi üzerinde calismanizi tavsiye ederim.
    Mesela ana sayfadaki ürünler modules/homefeatured/homefeatured.tpl dosyasindan cekmektedir. bunun üzerindede calisabilirsiniz.
    Kolay gelsin
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Peki, sitenin sağ sol header footer kısımlarına diyelim ki "<center>xxxxx<center>" eklicem. Bunu template klasörünün altındaki .tpl dosyaları ile deniyorum ancak değişmiyorlar.

Footer, Header gibi alanların şablon dosyaları nerededir.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

themes / prestashop / içerisinde bulunurlar.. sağ sol kolona ekleme yapmak istiyorsanız Kolonlardaki modüllerin TPL dosyalarının altına üstüne ekleme yapmak daha mantıklı olacaktır. Bunun içinde örnek olarak

modules/blockadvertising/blockadvertising.tpl yi açıp en alta ekleme yapmak gibi.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkür ederim wMaster, anladığım kadarıyla Presta themes klsöründen çok modüllerin şablonlarının birleşimi ile sayfa oluşturuyor.

Sayfanın altına ve üstüne ekleme yapmak için ne önerebilirsiniz. Header ve Footer dada aynı şekilde değişiklik yapsamda site üzerinde görünmüyor.
    None

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

tema içinde header ve footer.tpl dosyalarında düzenleme yapmalısınız fakat yine headerda ve footer da modüller olmakla birlikte bu tpl dosyalarında düzenleme yaptığınızda siteye yansır.. Yansımaz ise Smarty önbellekleme yapmıştır. Bunu silmek ve düzenlenen kısımları siteye yansıtmak için

Tools / Smarty ve/veya Smarty_v2 içlerindeki compile klasörlerinin "içerisini" temizleyip tekrar siteyi açınız
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks