28Ara 2017

0

10261

2

PrestaShop Nedir, Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

PrestaShop, açık kaynak olarak dağıtılan ücretsiz bir e-ticaret yazılımdır. 2005 yılında, Fransa’daki bir bilim okulunda bir öğrenci projesi olarak kabul edilen PHP tabanlı yazılımdır.Yazılım popülaritesi sayesinde kısa sürede 30 farklı dile çevrilmiştir. PrestaShop, PHP yazılım dili ve MySQL tabanını kullanmaktadır. 2011 yılının en iyi açık kaynaklı e-ticaret yazılımı seçilmiştir ve 5.000.000’dan fazla küresel çapta indirilmeye sahiptir.

 

PrestaShop’un bu kadar tercih edilmesinin nedeni, hızlı ve kolay kurulması, tek bir çatı altında ihtiyaç duyulan her şeyi sunması. PrestaShop, temel PHP, HTML ve CSS bilgisi ile kolay bir şekilde ekleyebileceğiniz yüksek düzeyde kodlama bilgisi gerektirmez. Duyarlı tema seçeneğiyle, ürünle dost bir görünüm elde edersiniz ve profesyonel bir e-ticaret sitesine kolayca sahip olabilirsiniz.

 

PrestaShop’ta, ön panel olarak Yönetici panelini kullanmak çok kolay olan modüler bir yapıya sahiptir. Yönetici panelinden, ürünler için kategoriler oluşturabilir, ürün yerleştirebilir, sipariş düzenleyebilir, siparişleri yönetebilir ve modülleri çok fazla bilgi sahibi olmadan yönetebilirsiniz.

 

-PrestaShop ile, hayalinizdeki site arayüzünü tasarlayarak istediğiniz ürünlerin satışlarını artırabilirsiniz.

 

-Ürünler için ayrıntı sayfalarını çok azaltarak alışveriş kolaylığı sağlayabilirsiniz.

 

-PrestaShop’u istediğiniz kadar çok ödeme sistemi ile bütünleştirebilirsiniz.

 

-PrestaShop ile müşterilerinize kredi kartı, taksit seçenekleri, havale, EFT gibi her türlü ödeme yöntemini sunabilirsiniz.

 

-E-ticaret siteleri için gerekli olan iletişim formu, gizlilik sözleşmesi, kullanıcı sözleşmeleri, site kuralları, bizimle ilgili bilgi sayfası gibi bilgi sayfaları oluşturabilirsiniz.

 

-PrestaShop ticket sistemi müşterilerinizin soru sormasına, sorular sormasına, destek talep etmesine vb. olanak tanır.

Yönetim panelinin işinizi kolaylaştıracak özelliklerinden bazıları

 

-Çok sayıda ürün çeşidi içeren bir e-ticaret sitesi kurmak isterseniz sınırsız sayıda kategori ekleyebilir ve yönetebilirsiniz.

 

-Siparişlerinizin takip edilmesi ve yönetilmesi çok kolaydır

 

-SMS ve posta yoluyla müşteri bilgilerini ve gönderim bilgilerini kolayca gönderebilirsiniz.

 

-Ödemeleri birden çok para biriminde kabul edebilirsiniz.

 

-Birden çok dil seçeneğine sahip ürünleri dünya çapında satabilirsiniz.

 

-PrestaShop, hem şirketler hem de müşteriler için kolay kullanım ve alışveriş olanağı sağlayan bir e-Ticaret açık kaynaklı sistemdir.

 

-PrestaShop ile profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, Presta-TR‘den PrestaShop demosunu talep edebilir veya kurulum, destek ve danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.

Yorumlar (2)

Altınay Bilgisayar, 03:25, Oca. 18/2018

Makale çok faydalı bilgiler içeriyor teşekkürler

Cevapla
Yönetici, 14:59, May. 03/2018

Teşekkürler. İyi çalışmalar…

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.